czwartek, 24 listopada 2011

Owsianka Coś na ząb : z karmelem, Kupiec

Jabłkowo-bananowa 5/6; malinowo-żurawinowa 5/6.
Tutaj jest już więcej składników ogółem... Płatki owsiane 70%, mleko pełne w proszku 12,5%, cukier, kostka karmelowa 6%, aromat.
Kostka karmelowa, w 3 x więcej ilości niż gruszki, a połowę więcej niż maliny z żurawinami, to : syrop g-f, cukier, glicerol, błonnik pszenny, serwatka w proszku 3%, masło 3%, odtłuszczone mleko w proszku 1%, skoncentrowany przecier jabłkowy, tłuszcz roślinny, pektyna, cukier palony, kwas mlekowy, ekstrakt ryżowy, aromat. Nie przypuszczałam, iż karmel musi składać się aż z takiej ilości różnych rzeczy... Dla mnie to był zawsze po prostu cukier. Tutaj jest cukier z połyskującymi składnikami ze sporą ilością składników mlecznych.
W porcji : 201 kcal, 5 g białka, 35 g węglowodanów (11,8 cukrów), 3,5 g tłuszczu (1,2 nasyconego), 4,9 g błonnika. Jak widać - taka dziwna kostka karmelowa nie przekłada się jakoś znacząco na wartości odżywcze.
Zdecydowanie najmniej "zdrowa" z całej serii, a w zasadzie... wcale nie najsmaczniejsza. Inny jest karmel w czekoladzie, inny jest smak karmelowy przy okazji kawy, a inny jest karmel tutaj. To kostka karmelowa, którą widać przed zalaniem oraz jakiś czas po zalaniu, później ulega degradacji z powodu ciepła (rozpuszcza się).
Karmelowość smaku i zapachu podkreślona jest przez obecność masła, owsianka ma bowiem lekko maślany zapach (jak masło z masła orzechowego, dodatków karmelowych, a nie jak np. z maślanego popcornu) i jakby tłusty smak. Spodziewałam się tutaj czegoś na wzór smaku sosu do ryżu mlecznego, dostałam coś innego.
Nic bardzo-bardzo specjalnego, choć niewątpliwie ciekawe ze względu na nietuzinkowość smaku (nie nudne truskawki, jabłka z cynamonem czy porzeczki).

Ocena : 4,5/6
Zakupione : Leclerc
Cena : 1,42 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz