sobota, 10 września 2011

Owsianka Coś na ząb : malinowo-żurawinowa, Kupiec

Jabłkowo-bananowa 5/6
Płatki owsiane 70%, mleko pełne w proszku 12,5%, cukier, owoce suszone 4% (malina, żurawina), aromat. W porcji : 193 kcal, 5,8 g białka, 32 g węglowodanów (11,2 cukrów), 3,6 g tłuszczu (1,1 nasyconego), 4,7 g błonnika.
Suszonych owoców 4%. Porównując do starej wersji gruszkowej - 2 x więcej. Hura ;) Owsianka albo więc będzie przyjemnie kwaskowa, albo sztucznie zasłodzona.
Przed zalaniem widoczne są kawałki suszonych owoców - ciężko mi jednak powiedzieć które z nich to maliny, a które żurawiny - po prostu czerwone. W zapachu - płatki owsiane, mleko w proszku i owe suszone owoce plus zapach (?) cukru. Przyjemne dla nosa.
Po zalaniu, przykryciu i odczekaniu...
Po ostatecznym wymieszaniu...
Owoce nieco zabarwiają owsiankę, nadają mlecznej bazie delikatnie czerwony kolor. Nie wiem czemu, ale tym razem udało mi się nie zrobić brei, lecz dość konkretnie zwartą mieszaninę. Może płatki bardziej nasiąkły? Hm. Nic jednak nie pływało, nie było za dużo "wody", a zalewałam na oko.
Zapach się zasadniczo nie zmienił, może tylko owoce czuć po przyrządzeniu bardziej. Płatki owsiane są normalne. Mleko z proszku nie razi. Owoców, jak na gotowe produkty, jest nawet całkiem-całkiem.
Płatki przyjemnie nasiąkają wilgocią i w twardości są pomiędzy Nesvitą (rozmiękczoną) a Fitellą (twardą) - dla mnie idealne, jednocześnie miękkie, ale też konkretne.
W smaku - niesłodka i niekwaskowa. W zasadzie to bardzo... owsiana. Mimo niedużej ilości wody - naprawdę nie czuć w niej cukru, posłodzona na tyle, żeby przyjemnie dało się ją zjeść. Zdecydowanie mniej słodka od innych owsianek z czerwonymi owocami, które do tej pory jadłam; a jednak nie ma też kwasku z zasuszonych owoców. Dość interesujące :> Gdy natrafi się na kawałek żurawiny - oczywiście czuć jej kwaśność, lecz nie jest ona tak paskudna jak przy Nesvicie (np. z porzeczkami). Całość jest po prostu bardzo przyjemnie owsiana.
Bardzo mi smakowało; moje pyszne maliny, zdrowa żurawina. Ponownie stwierdzam, iż Kupiec nie powinien czynić z tej serii jedynie oferty limitowanej.

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 193 kcal/porcja
Zakupione : Leclerc
Cena : 1,42 zł

1 komentarz:

  1. Kupiłam dzisiaj dwa smaki kupca, które recenzowałaś, oraz smak owsianki karmelowy, bardzo ciekawe ; ) Już jutro na śniadanie spróbuję ; )

    OdpowiedzUsuń