czwartek, 15 września 2011

Kisiel Słodka Chwila Energii o smaku wiśni z granatem i guaraną, Dr. Oetker

Z kawałkami owoców, jeden ze smaków całej serii.
Po przyrządzeniu : 128 kcal, 0,6 g białka, 32,1 g węglowodanów (19,9 cukrów), 0,2 g tłuszczu (0,2 nasyconego), 1 g błonnika i 39% zds na witaminę C.
Konkretnie : cukier, skrobie, wiśni liofilizowanych 3,1%, kwas cytrynowy, liofilizowany sok z owocu granatu 1%, puree jabłkowe, aromaty, barwnik betanina, maltodekstryna, 0,2% ekstraktu z guarany, ekstrakt z czarnej marchwi i hibiskusa, witamina C.
Do smakowania tego kisielu podchodziłam z dużą radością. Lubię wiśnie, smak granatu, a dodatkowo jest tu jeszcze pobudzająca guarana.Czerwonawy proszek z widocznymi fragmentami odparowanych owoców o dość interesującym zapachu łączącym w sobie kilka aromatów - ani czysta wiśnia, ani czysty granat.
Trzeba oczywiście szybko i intensywnie mieszać, by nie było grudek :> Przy okazji część wody wyparowuje; nie warto zalewać większą jej ilością niż zalecają, bo wyrób straci na gęstości.
Po przyrządzeniu kisiel zyskuje przyjemny, już nie proszkowy, zapach owoców. W kolorze - wiśniowy, lecz nie bardzo intensywny. Cząstki owoców jeszcze bardziej sie uwydatniają. Nie wyglądają co prawda jak zwyczajne owoce, gdyż są mocno wypłowiałe, bardziej przypominają suszone jabłka niżeli wiśnie lub granat, nie można jednak stwierdzić, że ich nie ma. Po doczytaniu składu produktu wychodzi, że cząstki owocowe to tylko wiśnie, a pozostałe smaki do odparowany z wody sok granatu (nie mam zielonego pojęcia przy przyjmuje wtedy postać cząstek), puree z jabłek i odrobina silnego guaranowego ekstraktu.
Najważniejszy jest jednak smak. A ten jest w rzeczy samej ciekawy - łączony. Nie dominuje żaden z deklarowanych smaków, a po chwili zastanowienia można wyczuć wszystkie trzy aromaty.
Dobry, smaczny; mało pobudzający (może przez moje uzależnienie od kofeiny?). Przyjemnie było go spróbować i chwalę producenta za pomysł, za odejście od znudzonych klasycznych smaków. Nie zaspokaja głodu, ba, wręcz go rozbudza, choć nie jest zbyt słodki. Dobre na malutką przekąskę, zarówno na ciepło jak i na zimno.

Kaloryczność : 128 kcal/porcja
Zakupione : Zatoka
Cena : 1,39 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz