sobota, 3 września 2011

Jogurty Deserowe marzenie z płatkami czekolady : pomarańczowy, wiśniowy, bananowy, Netto

Seria jogurtów w konwencji Bakomy kremowej (jadłam pomarańczową i migdałowo-kokosową) lub konkretniej Bon Creme z Biedronki. Opakowania mają 150 g.


Pomarańczowy z płatkami czekolady
Bakoma pomarańczowy miał "kawałki" czekolady :> Mleko pasteryzowane, wsad pomarańczowo-czekoladowy, śmietanka pasteryzowana, cukier, białka mleka, skrobia mod. kukurydziana, żywe kultury bakterii jogurtowych. Wsad to : 5,2% pomarańczy, cukier, kawałki czekolady 1,8%, sok pomarańczowy 0,7% z zagęszczonego, syrop g-f, aromat, koncentrat z krokosza barwierskiego, koncentrat z marchwi). W 100 g : 130 kcal, 2,6 g białka, 15,1 g węglowodanów i 6,5 g tłuszczu. Ocena : 4,5/6
Bon Creme natomiast mleko pasteryzowane, śmietanka pasteryzowana, wsad pomarańczowo-czekoladowy (pomarańcze, cukier, kawałki czekolady, syrop g-f, aromaty, barwniki - koncentrat z krokosza barwierskiego i koncentrat z marchwii), cukier, białka mleka, zagęstnik skrobia kukurydziana mod. i 153 kcal, 2,3 g; 14,7 (13,5), 9,4 (5,6). Pomarańcze 6%, czekolada 1,8%. 5,5/6
Deserowe marzenie z kolei :
Mleko pasteryzowane, cukier, pomarańcze 7,8%, zagęszczony sok z pomarańczy (sok z pomarańczy 1%), płatki czekolady 2,7% (masa kakaowa, tłuszcz kakaowy, cukier), syrop g-f, koncentrat z krokosza barwierskiego i koncentrat z marchwi, aromat, skrobia mod. kukurydziana, pektyny, żywe kultury bakterii. Tylko 94 kcal, 2,4 białka, 17,8 węglowodanów i 1,5 tłuszczu. Z taką zawartością tłuszczu i przy braku śmietanki wątpię, by był kremowy. Zawiera jednak sporo więcej pomarańczy, ma sok owocowy, ma o prawie połowę więcej czekolady (nie mlecznej). Chociażby ze względu na ilość dodatków - wydaje się być dość fajny.
Należy nadmienić, iż nie jest to jogurt kremowy, lecz zwykły jogurt i tak trzeba do niego podejść. Kolor - lekko żółto-jasnopomarańczowy, z bardzo widocznymi płatkami ciemnej czekolady i cząstkami owoców. Zapach - wodnistej pomarańczy z nutą ciemnej czekolady na tle czegoś słodko-jogurtowego.
Konsystencja jest zwyczajna dla normalnego jogurtu - nie jest kremowy i gęsty, również nie kapie. Trochę rzadszy od jogobello-podobnych, może jak Danone? Nie jest żelkowy/żelatynowy jak Fruvita (Biedronka), nie ciągnie się jak Bakoma-Man. Zwykły jogurt, chciałoby się powiedzieć.
Kawałki czekolady, w ilości 2,7% - widać i czuć. Niektóre płatki są rozpadnięte, lecz zdecydowana większość występuje w średniej wielkości, płaskich fragmentach. Nie jest to bardzo słodka czekolada, nie jest też gorzka ani mleczna. Po prostu ciemna.
Co mnie mocno ucieszyło - to fragmenty pomarańczy. Udało mi się znaleźć prawdziwe jej kawałki, nie tylko "wiórki" :> Nie smakowały jak świeży owoc, hehe, ale były prawdziwym umileniem. Czy jest ich prawie 8%? Nie wiem. Na oko mniej, lecz mogły się najzwyczajniej rozpaść i dawać o sobie znać poprzez smak, a nie istnienie w kawałkach.
Smak - rozwodniony sok pomarańczowy, nie słodki nektar (lecz też nie najtańszy napój pomarańczowy); ze sporą ilością wiórek czekoladowych. Płatki nie nadają jednak charakterystycznego posmaku właściwego dla stracciatelli; dodają smaku ciemnej czekolady i chrupią.
Ogólnie - smaczny, choć Bon creme z Biedronki lepszy. Trzeba jednak brać pod uwagę, że jogurt nie miał być kremowy - wtedy jawi się jako dość ciekawy, zwyczajny jogurt, wcale nie deserowy. Jeśli ktoś więc lubuje się w smakach deserowych, kremowych - nie powinien go kupować; odpowiedni jest natomiast jako alternatywa dla jogurtów truskawkowych, brzoskwiniowych i całej tej nudnej reszty.
4/6


Wiśniowy z płatkami czekolady
Wiśniowy Bon creme : wiśnie 5,3%, czekolada 1,8 %. W 150 g : 237 kcal, 3,5 g białka, 24 węglowodanów (22,1 cukrów), 14,1 tłuszczu (8,5 nasyconego). 5,5/6
Ten natomiast to mleko pasteryzowane, cukier, wiśnie 6%, zagęszczony sok z wiśni 1,7%, okowita z wiśni 40% vol. (???) 0,08%, płatki czekolady 2,7% (masa kakaowa, tłuszcz kakaowy, cukier), syrop g-f, barwniki - koncentrat z marchwi, winogron i aronii, koncentrat soku z buraka ćwikłowego, naturalny aromat, skrobia mod. kukurydziana, pektyny, bakterie. W 100 g : 101 kcal, 2,4 białka, 19,5 węglowodanów i 1,5 tłuszczu. Naprawdę dużo węgli, hm. Nie mam pojęcia co to jest okowita z wiśni... Tyle samo czekolady ile przy pomarańczowym, więcej wiśni + soku niż przy Bon creme... Tylko naturalne barwniki.
Tym razem postaram się nie przynudzać... Jogurt lekko ciemno-czerwony - od wiśni i soku z nich. Pachnie przetworzonymi wiśniami (lekko) z dodatkiem ciemnej czekolady. Konsystencja - jak przy pomarańczowym - czyli jak zwyczajny, niekremowy jogurt.
Duża ilość płatków czekoladowych. Kilka większych fragmentów wiśni - dosłownie kilka, jak już się na jakąś trafi, to jest bardzo smaczna, lecz owoce raczej nie są dostarczone w "dużych kawałkach" jak np. w Jogobelli czy Gracji Mullera. Nie przekonuje mnie też owe 6%, chociaż może...
"Okowita" - starodawna nazwa mocnej wódki, zwanej w późniejszym okresie gorzałką. Początkowo pędzono ją w celach leczniczych. Potocznie nazwą tą określa się nie oczyszczony surowy spirytus (źródło : encyklopedia onetu). Mhm... To tłumaczy lekko alkoholowy posmak pod koniec jedzenia jogurtu. Jednak wiecie co? To nawet pasowało! Nie lubię smaków alkoholowych, wiśni z likierach itp., ale tutaj ilość jest na tyle mała, że jedynie dodaje odrobiny smaczku. Pozytyw.
Smak. Niezbyt wybitny jogurt wiśniowy z bardzo miłymi kawałkami wiśni i jeszcze fajniejszymi kawałkami ciemnej czekolady. Tak można to określić. Najgorszym elementem jest sam jogurt, ale nie oszukujmy się - to nie jest produkt z górnej półki (choć za taką cenę mógłby być ciutek lepszy).
Macie ochotę na nie-kremowy jogurt wiśniowy z paroma owocami i czekoladą? -> nada się jak najbardziej :)
4,5/6


Bananowy z płatkami czekolady
Bananowy Bon creme : banany 5%, czekolada 1,8%. Mleko pasteryzowane, śmietanka pasteryzowana, wsad bananowo-czekoladowy (cukier, banany, kawałki czekolady, syrop g-f, aromaty naturalne, barwnik - koncentrat z krokosza barwierskiego), cukier, białka mleka, zagęstnik - skrobia kukurydziana mod.; żywe kultury bakterii jogurtowych, ew. orzechy - wiadomo :D Opakowanie 150 g, łącznie zawiera : 3,5 g białka, 24 g węglowodanów (22,1 g cukrów), 14,1 g tłuszczu (8,5 g nasyconego), 0,15 g błonnika i 0,05 g sodu. Ocena : 5/6
Ten to z kolei : mleko pasteryzowane, cukier, banan 6,5%, zagęszczony przecier z banana 1%, płatki czekolady 2,7% (masa kakaowa, tłuszcz kakaowy, cukier), syrop g-f, naturalny aromat, koncentrat z krokosza barwierskiego, skrobia mod. kukurydziana, pektyny, bakterie. Na 100 g : 101 kcal, 2,4 białka, 19,5 węglowodanów i 1,5 tłuszczu - dokładnie tyle, ile wiśniowy. Więcej bananów niż Bon creme + przecier bananowy.
Kolor - jasny, blado żółty. Zapach - zmielonego, dość słodkiego banana oraz ciemnej czekolady.
Ten smak jest najbardziej gęsty ze wszystkich trzech - taka już specyfika bananów - zagęszczają. Udało mi się odnaleźć aż dwa kawałeczki banana :D Reszta wsadu owocowego jest raczej rozpadnięta i jedynie nadaje porządną konsystencję.
Płatki czekoladowe - takie same jak wyżej. Smak bananów - obecny. Czuć nawet, że to prawdziwe banany, a nie jedynie jakiś aromat. Nie jest to oczywiście taka Jogobella bananowa, ale jogurt spokojnie "daje radę". Nawet bez czekolady byłby całkiem znośny.
Nie za słodki. Naturalna słodycz bananów podkreślona cukrem, oczywiście; przełamana smakiem gorzkiej czekolady.
Naprawdę mi smakował i jeśli miałabym jeszcze raz kupować któryś ze smaków - kupiłabym banana.
4,5/6


Kaloryczność : pomarańczowy 94 kcal/100 g, 141 kcal/opak. 150 g; wiśniowy i bananowy 101 kcal/100 g, 151,5 kcal/opak. 150 g
Zakupione : Netto
Cena : 1,49 zł

1 komentarz:

  1. Okowita to rodzaj dawnej wódki.
    Bardzo fajny blog. ;)

    OdpowiedzUsuń