poniedziałek, 12 września 2011

Musli plus chrupkie : orzechowe, Bakalland

Plus extra żelazo, 8 witamin, szybko i zdrowo, plus extra dodatki, wygodna saszetka! Heh, czego tu nie ma ;) Ma kilka smaków.
Musli chrupkie wzbogacone w 8 witamin i żelazo z rodzynkami, orzechami laskowymi, ziemnymi i migdałami. Miło, że nie tylko arachidy, ale też porządniejsze orzechy. W pocji jest : 4,8 g białka, 31,5 g węglowodanów (13,1 cukrów), 8,4 g tłuszczu (0,8 g nasyconego), 3,8 g błonnika, 0,1 g sodu. Składniki mineralne takie, jak w bananowym.
Musli chrupkie wzbogacone w 8 witamin i żelazo 86% : płatki owsiane 56%, cukier, olej palmowy, płatki pszenne 6%, ekstrudat ryżowy (mąka ryżowa w nim 94%, cukier, gluten pszenny, jęczmienno-pszenna mąka słodowa, sól, ekstrakt słodowy jęczmienny i lecytyna), syrop g-f, wodorowęglan sodu, cukier palony, aromaty, ww. witaminy.
Rodzynki 8% : rodzynki, olej roślinny, dwutlenek siarki.
Orzechy laskowe 2%, prażone orzeszki ziemne 2%, migdały płatki 2%. Orzechów łącznie więc 6% - nie tak źle. Ciekawe jak będzie w odbiorze.
Uprzedzę : musli jest niesamowite.
Musli chrupkiego jest 86%, a rodzynek i orzechów łącznie 14%. Zatem ilość dodatków z założenia powinna być zadowalająca.
Musli jest wzbogacone w aż 8 witamin i składa się zarówno z płatków owsianych, pszennych i ryżowych. By uzyskać chrupkie musli, lekko mokre w środku, do płatków dodano olej, cukier, syrop g-f, cukier palony, aromaty... I jest naprawdę pyszne. Trafiają się duże i małe fragmenty, raczej niestety małe, gdyż się porozpadały. Ma piękny, jasno brązowy, "palony" kolor. Zapach - pięknie wypieczonego chrupkiego musli, z cukrem i różnymi orzechami. Z łatwością można zauważyć wszystkie rodzaje płatków.
Co rzuciło mi się w oczy, to jednak mała ilość rodzynek, nie wydaje mi się, iż jest ich 8%, gdyż trafiłam dosłownie na parę małych i lekkich sztuk. Orzechów natomiast, mimo iż tylko 6%, to jednak je widać. Najbardziej rzucają mi się w oczy płatki migdałowe - w podłużnych kawałkach, nie cienkich jak papier. Orzechy ziemne raczej w połówkach, laskowe we fragmentach. Może nie jest ich dużo, ale dają pysznie orzechowy smak.
Ach, mogłabym jeść tylko takie rzeczy - jednocześnie chrupkie i mokre w środku, sycące, smacznie orzechowe - lecz nie przesadnie. Brak smaku gorzkiego, a raczej słodki. Hm, w zasadzie to bilans smaków - słodkiego, słonego, gorzkawego i oleisto-wypieczonego.
Mogłabym się przyczepić tylko do ilości rodzynek, ale ponieważ nie pałam do nich ogromną miłością, to nie mam jednak zastrzeżeń.

Ocena : 6/6
Kaloryczność : 457 kcal/100 g, 228 kcal/saszetka 50 g
Zakupione : Abo
Cena : 1,40 zł

2 komentarze:

  1. Ja to widziałam w Kauflnadzie za ok 1zł

    OdpowiedzUsuń
  2. Kaufland jest rodzajem dyskontu, Abo nie stosuje takiej polityki. Kupowane "przy okazji", gdyż skusiło. Z pewnością można kupić taniej niż ja :>

    OdpowiedzUsuń