środa, 7 września 2011

Mieszanka studencka : original, Lorenz

40 g, 214 kcal/saszetka. Wcześniej o Lorenzie : klik.
Mieszanka rodzynek, orzeszków ziemnych i orzechów. Rodzynki 40%, orzeszki ziemne 30%, orzechy 30% (orzechy nerkowca, migdały, laskowe). 534 kcal/100 g, 17 białka, 31 węglowodanów i 38 tłuszczu.
To klasyczna mieszanka, bez udziwnień. Rodzynki są nieduże, ciemne, prawie jednokolorowe. Średnio słodkie - ani nie mocno, ani nie kwaskowe; słodsze oczywiście od orzechów.
Orzechy to w głównej mierze orzeszki ziemne. Połowa z nich - w całości, połowa w połówkach; po prostu się rozpadły od ściskania paczki.
Prócz ziemnych znalazłam u siebie bardzo dużo orzechów laskowych, aż się zdziwiłam iż było ich tak wiele. Jeszcze w ciemnych otoczkach pozostałych po obieraniu z łupin. Migdały tej skórki już nie miały, zaserwowano je jednak - na szczęście - w całości, w ilości kilku sztuk. Najmniej było nerkowca - tylko jeden duży orzech, czym byłam bardzo niepocieszona, gdyż to jedne z moich ulubionych orzechów.
Dobrze, że do mieszanki dano też orzechy inne niż ziemne i laskowe. Mieszanka nie-nazbyt przetworzona, całkiem do zaakceptowania. Szkoda tylko, iż saszetka jest taka mała - 40 g. Dosłownie na "jeden ząb", hehe. Stanowi jednak bardzo miłą przekąskę, szybką, wygodną, niebrudzącą i smaczną - to przede wszystkim. Mogłaby być tańsza, ale to już inna para kaloszy.

Kaloryczność : 214 kcal/saszetka
Zakupione : Abo
Cena : 2,35 zł

2 komentarze:

  1. mogę coś zaproponować?:)

    http://www.kupiec-www.eserwerownia.com/product_pl/72/owsianka_z_karmelem

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę bez takich sugestii...

    OdpowiedzUsuń