wtorek, 5 kwietnia 2011

Jogurt kremowy z kawałkami czekolady Bon Creme choco pomarańczowy, Biedronka, Bakoma

Są trzy wersje smakowe, jest jeszcze wiśniowy - do oceny później i banan, jednak w moim sklepie go nie było, toteż nie mogłam go zakupić.
Jakie było moje oczekiwanie? Kremowy - czyli w miarę gęsty jogurt, śmietankowy, z kawałeczkami/drobinkami owocowymi i wiórkami czekoladowymi jak w stracciatelli. Co się okazało?
Białko 2,3%, węglowodany 14,7% (cukry 13,5), tłuszcz 9,4% (nasycony 5,6), błonnik 0,1%, sód 0,03%. Pomarańcze 6%, czekolada 1,8%. Mleko pasteryzowane, śmietanka pasteryzowana, wsad pomarańczowo-czekoladowy (pomarańcze, cukier, kawałki czekolady, syrop g-f, aromaty, barwniki - koncentrat z krokosza barwierskiego i koncentrat z marchwii), cukier, białka mleka, zagęstnik skrobia kukurydziana mod. Zawiera żywe bakterie jogurtowe. Opakowanie 150 g.
W zapachu - aromat pomarańczy i gorzkiej czekolady. W kolorze - jogurt lekko pomarańczowy, powiedziałabym iż odrobinę za kolorowy, ale to wina barwników. Bardzo duże wiórki czekolady. Bardzo kremowa, gęsta konsystencja. Gęstszy od Gracji Mullera (on akurat "kremowy" nie jest). Jednak gęstość zawdzięcza nie żelatynie/karagenowi, a jedynie skrobi i obecności śmietanki. W smaku - niebo na ziemi. Bez problemu można było odnaleźć fragmenty pomarańczy - prawdziwej, a nie soku pomarańczowego; i te ogromne wiórki pysznej czekolady, która nie dodawała słodyczy (nie zasładzała), gdyż wydaje mi się, iż była gorzka. Wszystkie aromaty bardzo dobrze ze sobą połączone - ani nie zjada się pomarańczy w mleku, ani typowej stracciatelli. Nie mogłam się oderwać od kubeczka. Jedyne zastrzeżenie mam do zawartości tłuszczu - nie jest to zbyt zdrowe.


Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 153 kcal/100 g, 230 kcal/opak. 150 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz