niedziela, 8 maja 2011

Jogurt kremowy z kawałkami czekolady Bon Creme choco bananowy, Biedronka, Bakoma

Udało mi się kupić trzeci (ostatni) wariant smakowy tego jogurtu :)
Jogurt kremowy bananowy z kawałkami czekolady - banany 5%, czekolada 1,8%. Mleko pasteryzowane, śmietanka pasteryzowana, wsad bananowo-czekoladowy (cukier, banany, kawałki czekolady, syrop g-f, aromaty naturalne, barwnik - koncentrat z krokosza barwierskiego), cukier, białka mleka, zagęstnik - skrobia kukurydziana mod.; żywe kultury bakterii jogurtowych, ew. orzechy - wiadomo :D Opakowanie 150 g, łącznie zawiera : 3,5 g białka, 24 g węglowodanów (22,1 g cukrów), 14,1 g tłuszczu (8,5 g nasyconego), 0,15 g błonnika i 0,05 g sodu.
Połączenie bananów z czekoladą jest naprawdę klasyczne, sprawdzone i dobre. Tutaj jednak było zbyt przeciętne, by nazwać ten jogurt najlepszym.
W konsystencji jak poprzednie wersje smakowe - mocno gęsty, kremowy, śmietanowy wręcz (ponad 9% tłuszczu robi swoje). W zapachu bananowy (nie jak świeże owoce, ale jak śmietanowe banany) i czekoladowy. Kawałki czekolady rozkoszne, w sporej ilości; i to ciemniejszej czekolady. Czy jej jakość była bardzo wysoka? Nie wiem. Wiem iż lekko chrupała i była smaczna - dodawała słodyczy, jednocześnie nie składała się w 90% z cukru. Banany w ilości 5% (więc nie ogromnej) wystąpiły pod przemieloną postacią - Bakoma postawiła na prawdziwą kremowość jogurtu, zatem nie doświadczy się tu nawet malutkiego kawałka owocu. Puree bananowego też nie przypominało. Bananowa Gracja Mullera pod względem bananowości była lepsza. Smaczny, choć mógłby być jeszcze lepszy.

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 158 kcal/100 g, 237 kcal/opak. 150 g
Zakupione : Biedronka
Cena : 1,49 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz