czwartek, 18 sierpnia 2011

Jogurt Bakoma kremowy : pomarańczowy z kawałkami czekolady, Bakoma

Pisałam o wersji kokosowo-migdałowej 5/6. Wcześniej natomiast jadłam linię dla Biedronki (od Bakomy) - też konkretnie taki wariant smakowy 5,5/6.
Mleko pasteryzowane, wsad pomarańczowo-czekoladowy, śmietanka pasteryzowana, cukier, białka mleka, skrobia mod. kukurydziana, żywe kultury bakterii jogurtowych. Wsad to : 5,2% pomarańczy, cukier, kawałki czekolady 1,8%, sok pomarańczowy 0,7% z zagęszczonego, syrop g-f, aromat, koncentrat z krokosza barwierskiego, koncentrat z marchwi). W 100 g : 130 kcal, 2,6 g białka, 15,1 g węglowodanów i 6,5 g tłuszczu.
Dla porównania Bon creme :
Mleko pasteryzowane, śmietanka pasteryzowana, wsad pomarańczowo-czekoladowy (pomarańcze, cukier, kawałki czekolady, syrop g-f, aromaty, barwniki - koncentrat z krokosza barwierskiego i koncentrat z marchwii), cukier, białka mleka, zagęstnik skrobia kukurydziana mod. i 153 kcal, 2,3 g; 14,7 (13,5), 9,4 (5,6). Pomarańcze 6%, czekolada 1,8%.
Czyżby Bakoma dla Biedronki zrobił coś lepszego niż pod swoją własną marką? Gdyż "kremowy" ma mniej śmietanki, a owoce rozdziela na 5,2% owoców i 0,7% soku - co daje w zasadzie tyle, co ma Bon creme - 6%, ale czy na takiej samej zasadzie to nie wiem. Ma też mniejsze opakowanie - standard to 120 g (nadwyżka do 132 jest gratisem). Ten jest mniej kaloryczny, bo mniej tłusty, co może przełożyć się na rzadszą konsystencję. Jak jest w rzeczywistości?
No i nie wiem co z tą konsystencją... Zdecydowanie bardziej rzadki od Bon creme... W zasadzie to taki, jak normalny jogurt. Pachnie przyjemną, bardzo delikatną pomarańczą i ciemną czekoladą - obie te rzeczy widać :> Krokosza i marchewkę mogliby sobie odpuścić.
W strukturze jogurtu można znaleźć fragmenty pomarańczy - pomarańczowe kawałeczki. Bardzo umilające, prawdziwe i realne owoce. Choć niekwaskowe.
Fragmenty czekolady - zazwyczaj dość duże, o wiele większe od tych spotykanych w maślankach stracciatella :> Chrupiące, deserowe, wręcz gorzkie.
Jogurt ogólnie smaczny, choć bardzo zawodzi jeśli chodzi o wielkość opakowania - a to niby nawet jakiś gratis oraz na konsystencję.
Wolałam już wersję Biedronkową. Bardziej tłusta, było to czuć w smaku i widać przy machaniu łyżeczką (gęstość).

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 130 kcal/100 g, 171,6 kcal/opak. 132 g
Zakupione : market Grosz
Cena : 1,39 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz