piątek, 20 maja 2011

Crispy naturals, Chrupsy jabłko o smaku banana oraz burak o smaku vinegret, Crispy, Paula


Chrupsy jabłko o smaku banana
Białko 1,4%, węglowodany 82,4% (cukry 68,7), tłuszcz 0,5% (nasycony 0,2), błonnik 12,9%. Paczka 20 g.
Jabłko 94%, przecier bananowy 0,9%, koncentrat cytryny, kwas askorbinowy, naturalny aromat banana.

Wiem jak smakują suszone jabłka, wiem jak smakuje banan... ale jabłko o smaku banana? Hm.
Chcę zaznaczyć, iż chipsy nie były niesmaczne, były tylko inne niż się spodziwałam. Mocno chrupały i były bardzo leciutkie - to akurat dało się przewidzieć; szły w stronę prażynek niżeli takich domowych suszonych jabłek. Jednakże smak banana był dość kiepski. Chipsy mocno zacytrynowali i to przebijało smak bananowy (słodki). Smakowały jak kwaśne jabłuszka z dodanym aromatem bananowym, dodanym od niechcenia, na odrobinę osłodzenia. Spodziewałam się po prostu czegoś zdecydowanie bardziej słodkiego, jednak to, że miałam takie nastawienie nie oznacza, iż produkt był zły.

 
Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 340 kcal/100 g; 68 kcal/paczka 20 g


Burak o smaku vinegret

11,6 białka, 50,7 węglowodanów, tłuszczu 1,5, błonnika 28, sodu 1. Paczka 20 g.
Zdecydowanie dziwne. W kolorze - jak buraki, sam ich wygląd przypomina nieco takie lekkie chrupki, prażynki może? Burak to 98%, dalej ocet winny, suszony ekstrakt drożdżowy, kwas cytrynowy, suszony ekstrakt pieprzu, suszony koncentrat czosnku.

Obawiałam się o ten smak vinegret... To taki smak octu i oleju jednocześnie, niby neutralny do sałatek, ale nie mój faworyt.
W smaku było to jak... buraczki obiadowe. Dosłownie. Jak surówka z buraczków podprawiona odrobinę octem/kwaskiem. Nie przypominało żywych buraków. Ogólny smak i przesłanie - bardzo smaczne, okrutnie dziwne, ale naprawdę smaczne. Szkoda, że takie drogie.


Ocena : 5/6
Kaloryczność : 263 kcal/100 g; 53 kcal/paczka 20 g

Zakupione : lokalny spożywczo-monopolowy

Cena : 2,55 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz