wtorek, 10 maja 2011

Mentos mini zielone jabłko, Perfetti van melle

Drażetki do żucia o smaku jabłkowym. Cukier, syrop g., utwardzony olej roślinny, kwas cytrynowy, sok jabłkowy 1%, skrobia, substancje zagęszczające e414, e418, aromat, emulgator (...), substancje glazurujące (...), barwniki - kurkumina, antyocjany.
Uwielbiam wszystkie mini rzeczy. 10,5 g. Ta roletka daje nam 5 małych mentosków, czyli każdy to aż 2,1 g :D Producent sprytnie nie informuje nas o wartościach odżywczych, ale przypuszczam, iż jest to w w okolicy 400 kcal/100 g, jak cukier.

Jest sporo odmian/smaków mentosów. Pomijając wersje miętowe (mint, spearmint, strongmint) :
fruits (cytryna, pomarańcza i truskawka)

rainbow (winogrona, truskawka, pomarańcza, arbuz, ananas, malina i jabłko)
tropical (ananas, mango i marakuja)
sours (arbuz, zielone jabłko i cytryna)
blast berry (truskawka, malina i czarna porzeczka)
berry mix (wiśnia, malina i czarna porzeczka)
green and gold (zielone jabłko i cytryna)

oraz pojedyncze smaki (cynamon, cola, limetka z kremem, różowy grapefruit, limetka z cytryną, jagoda, winogrona, pomarańcza z mango, ananas, malina, truskawka, arbuz, pomarańcza, brzoskwinia, ananas, czerwona pomarańcza, zielone jabłko, likoria).

Wydaje mi się, iż już kiedyś je jadłam. Mentosik ma lekko zielony kolor, nie pachnie jakoś szczególnie intensywnie, ale czuć jednak aromat owoców. Tego jak zachowuje się Mentos nie będę opisywać, to każdy wie, skupię się zatem na odmienności smaku. Czuć, że nie jest to słodkie jabłko - próbuje być zielone, kwaśne. Na ile mu to wychodzi, cóż, no kostką cukru nie jest z pewnością, ale mogłoby być odrobinę bardziej kwaśne (co kto lubi). Smak ogólnie bardzo pozytywny, zdecydowanie ciekawszy od nudnej, zasłodzonej pomarańczy czy cytryny, która jest bardziej słodka niż kwaśna (gdyż truskawce akurat można wybaczyć).

Ocena : 5/6
Kaloryczność : ponoć 390 kcal/100 g, zatem 8,2 kcal/szt.
Zakupione : sklepik na wydziale uniwesytetu
Cena : ok. 1 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz