sobota, 21 maja 2011

Wędlina sojowa o smaku szynkowym, Polsoja

Obok takiej o smaku drobiowym (żurawinowym, śliwkowym i wędzonego salami). 100 g, 7 plastrów.
16,4% białka, 6,9% węglowodanów (0,8 cukrów), 8,6% tłuszczu (nasyconego 0,6), błonnik 0,7%, sód 0,9%. Woda, białko sojowe 12,5%, olej roślinny, białko pszenne (gluten), skrobia kukurydziana, karagen, aromaty i ekstrakty przypraw, sól, pieprz zielony, błonnik cytrusowy, przyprawy.
Hm. Nie smakowała może szynką, ale była lepsza od tej z żurawinami i gorsza od wędzonego salami. Cienko pokrojona - jak poprzednie. Raczej się nie lepi, lekko sprężynuje (jak to soja). Generalnie ujdzie, ale w tłoku. Kupować specjalnie raczej nie będę, aczkolwiek jako odmiana, na spróbowanie mogła być. Ziarenka pieprzu mile ją urozmaicają.
 
Ocena : 4/6
Kaloryczność : 171 kcal/100 g, 56 kcal/2 plastry = 33 g
Zakupione : Real
Cena : 4,49 zł (promocja)

2 komentarze:

 1. hmmm...zawsze mnie zastanawialo po co wegetarianom smak miesa? Toć kurna sami go nie chca jesc! To po jakiego im soja o smaku kurczaka/salami czy synki? :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikt nie powiedział, że wegetarianie nie lubią smaku mięsa. Oni go tylko nie jedzą, gdyż nie chcą konsumować innych zwierząt. Smak "szynki", "salami" czy "kurczaka" to znane, rozpoznawalne smaki, a soja czy tofu mają smak dość neutralny, który musi być czymś dopełniony, zatem aby dać wegetarianom namiastkę "bycia normalnym" i jedzenia mięsa - serwują soję o smaku mięsa :D
  Z resztą... to po prostu dodane aromaty takie jak w kostkach rosołowych i mieszankach przypraw typu jarzynka.
  W drugą stronę można pytać czemu nie ma karmy dla kota o smaku myszy itp.

  OdpowiedzUsuń