piątek, 20 maja 2011

Jogurt ciasteczkowy - pierniczkowy i biszkoptowo-pomarańczowy, Danone

Nowości. 120 g.
 
Pierniczkowy

W porcji : 3,1 białka, 15,9 węglowodanów (15,4 cukru), 7,7 tłuszczu (5,5 nasycony). Mleko pasteryzowane, wsad pierniczkowy (cukier, przecier truskawkowy, piernik 1%, kawałki czekolady, syrop g-f, syrop cukrowy, aromaty), cukier, mleko odtłuszczone w proszku, żywe kultury bakterii.
Zaskoczyły mnie te drobinki czekolady... i przecier truskawkowy. I rzeczywiście - w smaku był dokładnie jak pierniczki z nadzieniem truskawkowym podane w formie jogurtu. W kolorze brązowawy z nutą czerwieni. W konsystencji nie tak aksamitny i kremowy jak chociażby Gracja, mniej miło-jogurtowy od Jogobelli, po prostu normalny Danone - mimo tłuszczyku jednak wytrącało się nieco wody. Zapach ciężki do określenia. Jednak jogurt bardzo smaczny. Inny od Fruvity (piernikowej). Warto spróbować.
 
Ocena : 5/6
Kaloryczność : 121 kcal/100 g, 145 kcal/opak. 120 g


 
Pomarańczowo-biszkoptowy

W porcji : 3,2 g białka, 16 g węglowodanów (15,7 cukru), 7,7 g tłuszczu (5,5 nasycony). "Jogurt biszkoptowo-pomarańczowy kremowy." Mleko pasteryzowane, cukier, wsad biszkoptowo-pomarańczowy (cukier, pomarańcze 0,8%, biszkopt 0,2%, aromaty, czekolada - zawiera lecytynę sojową, kakao, barwnik - ekstrakt z papryki), mleko odtłuszczone w proszku, żywe kultury bakterii jogurtowych.
Tu cukier jest nawet przez wsadem smakowym, heh, co jednak nie przekłada się w jakiś szczególny sposób na wyższą ogólną zawartość cukru.
Dodatku smakowego właściwego jest zaledwie 1%; nie wiem też jak mam rozumieć tą "czekoladę" - nie podali ile jej jest, a może była użyta tylko do zrobienia biszkoptu? W kolorze beżowy z pomarańczowymi drobinkami. Drobinki były niejednorodne - gdyż były to zarówno pomarańcze, jak i chyba właśnie ten biszkopt. Konsystencja gęsta i kremowa na początku jedzenia, na koniec opakowania stała się rzadsza i jogurt zaczął mi kapać, mimo iż go wymieszałam, dziwne. Jakby jednak bardzo dokładnie zmieszać go na początku byłby po prostu normalnym jogurtem, tak podejrzewam.
W smaku wyraźnie czuć pomarańcze. Nałożone na bazę biszkoptowo-wafelkowo-jakąśtam - gdyż smaku tej bazy uściślić nie potrafię (nie śmietankowy, nie waniliowy, nie naturalny, nie taki typowo biszkoptowy, zdecydowanie nie piernikowy). Zatem takie biszkopty (takie miękkie, okrągłe ciacha) z kremową masą z soczystymi, tylko odrobinę sztucznymi (przez te aromaty) pomarańczami. Bardzo smaczne. Obawiałam się mało intensywnego lub nadzbyt sztucznego aromatu pomarańczowego, jednak moje obawy nie spełniły się. Warte spróbowania.

 
Ocena : 5/6
Kaloryczność : 122 kcal/100 g, 147 kcal/opak. 120 g

 
Zakupione : Netto
Cena : 0,79 zł (normalnie 0,99)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz