piątek, 20 maja 2011

Lody Big milk mini, Algida

Milk, bambi i toffi 6 szt, po 2 każdego. 73 ml, jakieś 40 g każdy, czyli o 1/3 mniejsze niż "prawdziwe".
Odpowiednio po 1,5, 1,5 i 1 g białka, 9, 11 i 10 g węglowodanów, 1,5, 8 i 8 g tłuszczu /szt.
 
Milk

Odtworzone odtłuszczone mleko 75%, cukier, syrop g-f, tłuszcz roślinny, odtłuszczone mleko w proszku, emulgator (...), mączka chleba świętojańskiego, guma guar, karagen, śmietanka w proszku 0,15%, aromaty.
 
Bambi

Polewa 25%; odtworzone odtłuszczone mleko 52%, tłuszcz roślinny, cukier, syrop g-f, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, serwatka, kakao w proszku, emulgatory (...), śmietanka w proszku 0,2%, mączka chleba świętojańskiego, guma guar, karagen, aromaty, barwnik beta-karoten.
 
Toffi

Polewa 25%; odtworzone odtłuszczone mleko 52%, tłuszcz roślinny, cukier, syrop g-f, serwatka, pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku, emulgatory (...), miazga kakaowa, śmietanka w proszku 0,2%, mączka chleba świętojańskiego, guma guar, karagen, aromaty, kakao w proszku, barwniki - koszenila, beta karoten, ekstrakt z papryki.
 
Big milk, jak to big milk - niesamowicie puchate, mega śmietankowe (w smaku) wnętrze. Lody w porównaniu do Magnum są o wiele lżejsze w odbiorze (i chyba rzeczywiście takie są). Śmietankowo-rozpuszczające się, bardzo delikatne w smaku, puszyste w środku, żadnych wodnistych elementów, ale też nie tak gęste i śmietanowe jak magnumy (co kto lubi). Nie ma przeszkadzających drobinek niby-czekolady, są za to cienkie, lecz smaczne polewy. Ja najbardziej lubię (z tego zestawienia) toffi, bo smakuje jak toffi, jest słodka i pyszna. Bambi jest co prawda czekoladowe, ale wiedząc jak może smakować dobra czekolada nie rozkoszuję się nim zbytnio.
Ubolewam, iż w zestawie pominięty jest big fruit, gdyż to mój najbardziej ulubiony lód z bigów.

 
Kaloryczność : 55, 120 i 120 kcal/szt.
Zakupione : Auchan
Cena : 5,49 zł

1 z 3 paczek: obok magnumów (opisywanych) oraz zestawu "dla dzieci" z lodami max : lava, buum i ninja (nowość).
Notatka : magnumy w Auchan były po 9,49 zł :>

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię Big Milki - wiadomo, że nie ma co porównywać z takim Magnum, ale jak na stosunkowo niską zawartość kalorii, są bardzo smaczne! Są delikatnie kremowe i przyjemnie rozpływają się w ustach :) Mój ulubiony smak to toffi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie na swój sposób są smaczne i trudno tak naprawdę jest wybrać - bo czasem za człowiekiem chodzi smak na czekoladę, czasem na owoce, a czasem na tooooooooofii. Dlatego napisałam, że generalnie moim faworytem jest Fruit, ale z 3 podstawowych smaków (powyższych) - również najbardziej lubię Toffi.

    OdpowiedzUsuń