sobota, 30 kwietnia 2011

Jogurt Gracja banan i ananas, Muller

Prócz tego : kokos, nie dostałam.
150 g

Ananas
Jogurt z mleka i żywych kultur bakterii jogurtowych; wsad owocowy 23% (ananas 36%, cukier, sok ananasowy z zagęszczonego soku ananasowego 10%, syrop g-f, aromat, barwnik - karoteny); cukier, śmietana, glukoza, aromat. Białko 3 g, węglowodany 14,7 g, tłuszcz 3,6 g w 100 g.
Odrobina więcej tłuszczu za sprawą śmietany, która nadaje jogurtowi charakterystyczny, śmietankowy smak. W kolorze ciemniejszy od ananasów (nie klarownie żółty) - za sprawą barwników. Pachniał pięknie : aromatyczne ananasy z kremowym jogurcie. Miał mnóstwo owoców, w dużych kawałkach, które w większości były jędrne. Zawierał też sok ananasowy, dla pogłębienia smaku. Nie był słodki, nareszcie - do ananasów przesadna słodycz by nie pasowała, producent o tym wiedział i nie zasłodził (na smak) swojego produktu, chwała mu za to (co nie znaczy, ze był kwaśny czy coś). Cudownie kremowo-śmietankowy (ale oczywiście nie tak gęsty i tłusty jak śmietana) aż raził aromatem ananasów. Swego czasu kupowałam świeże ananasy, sama je obierałam i zjadałam na surowo - stąd też wiem, iż tym ananasom troszkę do tych świeżych brakowało, ale były do nich bardziej podobne niżeli cała reszta produktów niby to z ananasami. Niebo w ustach. Gorąco wszystkim polecam spróbować.

Ocena : 6/6
Kaloryczność : 106 kcal/100 g, 159 kcal/opak. 150 g

Banan
Inne jogurty bananowe mogą się schować. Sama jego nazwa "jogurt z bananem", a nie "bananowy" już coś mówi.
Jogurt, wsad owocowy 23% (puree bananowe 46,5%, cukier, aromat), cukier, śmietana, glukoza, aromat. Białko 3, węglowodany 16,5, tłuszcz 3,6 (w 100 g).
Rzeczywiście - prawie nie doświadczy się kawałków bananów, są one raczej rozdrobnione (ale nie są zupełną papką). Nie ma żadnych barwników, zatem jogurt jest naturalnie lekko żółty. I jest cudowny. Ponownie gęsty, kremowy (w konsystencji oraz smaku). Pyszny, nie przesłodzony kremowy (nie żadna żelatyna) jogurt z mnóstwem bananów. Mimo iż banany są raczej słodkie, a do jogurtu dodano sporo zasładzaczy - smak za słodki nie jest. Jest przepyszny.

Ocena : 6/6
Kaloryczność : 114 kcal/100 g, 171 kcal/opak. 150 g

Zakupione : Real
Cena : 0,99 zł

2 komentarze:

  1. Twój blog jest świetny będe na niego często wchodziłszukałem takiego bloga. Oby tak dalej

    OdpowiedzUsuń
  2. mniam właśnie zjadłam, zgadzam się ! Fajny blog, jeses pracowita :)!

    OdpowiedzUsuń