wtorek, 23 sierpnia 2011

Jogobella owocowa wyspa : jagoda, Zott

Do tej pory o jogobelli.
150 g. Łagodny deser jogurtowy z jagodami. Mleko, owoce 12% - jagody i mus jagodowy z koncentratu, cukier, syrop g-f, białka mleka, aromat, karminy, kultury bakterii. W 100 g : 113 kcal, 3,6 g białka, 19,5 g węglowodanów i 2,2 g tłuszczu.
Nie mogę napisać o niej za dużo...
Wyspa troszkę mi się rozlała po pudełku, ale to nic :) Cudowny zapach deseru mlecznego i dużej ilości prawdziwych jagód.
Kolor wyspy jest ciemny, tak jak kolor jagód; dodatkowo zabarwiany karminami.
Jagody jednak same w sobie są na tyle ciemne i barwiące, iż karminy chyba dużo nie zmieniają - co najwyżej zaczerwieniają zamiast zafioletowywać.
Jogurt jest boski - to, jak jest kremowy w deserowym tego słowa znaczeniu - ciągle i ciągle mnie zaskakuje. Nie ma dużo tłuszczu, a jednak smakuje niesamowicie deserowo.
Jest słodki, gęsty. Broń Boże w żelowatym sensie, nie jest też ciągnący się. Nie jest też tak śmietanowy jak Pierot z Olmy. Mogłabym go jeść na kilogramy nawet bez owoców :>
Dodatek owocowy - to owoce i mus jagodowy. Słodki, lecz w inny sposób niż jogurt, więc nie umiem porównać co jest słodsze w smaku - deserowa baza czy wsad. Wyspa składa się z owoców - całych (?), małych jagód, syropowej zawiesiny - w której znajdują się owoce oraz małych, kulistych drobinek, jakby od jeżyn? Jeżyn tu jednak nie ma, więc to chyba po prostu ów mus jagodowy.
Jogurt ma (jak na słodkie, deserowe jogurty) sporą ilość białka, przeciętną ilość tłuszczu i naprawdę dużą ilość cukru. Czasem jednak można. Tak przyjemnie kremowy, słodki, gęsty, nieżelowaty... Mmm... Czasem myślę, że za sprawą takich jogurtów mogłabym nawet polubić jagody! Heheh...

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 113 kcal/100 g, 169,5 kcal/opak. 150 g
Zakupione : Piotr i Paweł
Cena : 1,29 zł

2 komentarze:

  1. Te małe kuliste drobinki to pestki jagód.
    Też bardzo lubię Owocową wyspę. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie podejrzewam jednak producenta o dodawanie podejrzanych składników, więc założyłam, iż to kawałki owoców :)

    OdpowiedzUsuń