środa, 31 sierpnia 2011

Napój Sumol zero : ananas

Bez dodatku cukru. Lekko gazowany, portugalski. Największa zawartość soku i miąższu owocowego w napojach gazowanych. Bez barwników i konserwantów.
Woda z co2, sok i miąższ ananasa 9%, aromat, kwas cytrynowy, jabłkowy, cytrynian sodu, aromat pomarańczowy, wit. C, sukraloza. W puszce 17 kcal, 4 g cukrów i 57% zds na wit. C (46 mg).
Rzeczywiście tylko lekko gazowany, żółtawy - na tyle, na ile byłam w stanie zajrzeć do puszki. Ananasowy, ok... ale nie był wybitny. Nastawiłam się na coś o wiele lepszego. Może przez to, że aż tak naturalny i zdrowy, aż tyle ananasa - to nie był taki super? Świeżymi ananasami nie smakował.
Hm. Nie no, dobry, ale bez zachwytu. Trzeba było jednak spróbować! :> Plus za oryginalność smaku i brak dosypanego cukru :>

Ocena : 4/6
Kaloryczność : 17 kcal/puszka 330 ml
Zakupione : Kuchnie świata, Galeria Bałtycka
Cena : 3,90 zł

4 komentarze:

 1. Za tą cenę to wolę kupić świeżego ananasa zrobić sok (bez cukru) i dodać do wody mineralnej gazowanej. Wyjdzie 2l napoju za jakieś 5-6 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. piłam ten napój w wersji pomarańczowej i był bardzo przeciętny...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego dostał ode mnie dość dobrą ocenę przede wszystkim za oryginalność, a nie smak :> Pomarańczowy dostałby pewnie jeszcze mniej. Spróbowane, nie do ponownego kupienia i już.
  Heh, a mogłam wziąć 7up zero w tej samej cenie :> Przynajmniej wiedziałabym na co się nastawić ;)

  OdpowiedzUsuń