niedziela, 7 sierpnia 2011

Lody Top gum, Koral

W tym sezonie zarówno Koral, jak i Zielona budka proponują nowe lody o smaku gumy balonowej, z różnymi wariantami ich serwowania. I tak jak Zielona budka proponuje patyk (a same lody są okrągłe) oraz kubek, to Koral ma w sprzedaży patyk, kubek i rożka. Kubka w sklepie nie widziałam, więc wzięłam patyk i rożka. Oba mają po 110 ml, lecz inne wartości odżywcze. Ciekawy, niebiesko-różowy kolorek :> Generalnie lody o smaku gumy balonowej (jako idea i pomysł) - nie są niczym nowym, widywałam je już ładnych parę lat temu np. w Auchan (ich firmowa cukiernia przy kasach).
Na patyku nazywają się dokładnie Top milker gum. Należą do serii top milker - śmietankowo-waniliowe lody klasyczne, z czekoladowym fragmentem w środku, z sorberem truskawkowym w środku lub trójsmakowe. Te mają 110 ml, więc niby więcej niż rodzeństwo (po 100 ml). Sztuka ma 105 kcal, 2 g białka, 12 g węglowodanów i 5,1 g tłuszczu. Bierze się to z : cukier, mleko odtłuszczone w proszku, tłuszcz roślinny częściowo utwardzony, syrop glukozowy, emulgator e471, stabilizatory (e410, 412), barwniki (e162, 120, 100, 131), aromat.
Rożek = 110 ml. Sztuka ma 189 kcal, 2,9 g białka, 24 g węglowodanów i 8,9 g tłuszczu.
Skład różny od patykowego, przez obecność rożka oraz wypełnienia czekoladowego tegoż. Rożek waflowy 14%, cukier, odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz roślinny częściowo utwardzony, syrop glukozowy, polewa o smaku czekoladowym, emulgator, stabilizatory, barwniki, aromat. Rożek jest z mąki pszennej, cukru, tłuszczu palmowego nieutwardzonego, skrobii ziemniaczanej, lecytyny sojowej, błonnika pszennego, soli i barwnika e150a. Polewa czekoladowa natomiast to tłuszcz roślinny, cukier, kakao w proszku, olej roślinny, lecytyna sojowa, e476, wanilina i sól.
Mi przypadł w udziale lód patykowy, gdyż nie chciałam przyćmiewać smaku balonowego cukrowym rożkiem z czekoladą. Cukier na pierwszym miejscu w składzie nie wróży dobrze :>
Lody zaiste są dwukolorowe, jednak inne niż na obrazku z opakowania. Lekko pachną gumą balonową. Kolory różnią się między sobą smakiem, razem tworząc właśnie gumę balonową.
Obawiałam się, że mogą być z wodą w środku (przymrożone kryształki, niepuszyste i niekremowe), jednakże tak nie było. Mimo początkowego wrażenia - po rozpakowaniu, okazały się bardzo gęste, konkretne i nawet kremowe, aż mnie zaskoczyły na plus. Dla porównania : bananowy Oskar tejże firmy - mimo iż rzeczywiście bananowy, to jest jednak "gorszy" - lody mniej gęste/kremowe, a polewa cienka i dość średnia. Top milker bubble gum zatem bardzo smaczny.
Uwaga. Niebieska część loda - barwi język :>

Bez oceny, dla odmiany :>
Kaloryczność : patyk 105 kcal/szt.; rożek 189 kcal/szt.
Zakupione : sieć 34
Cena : patyk 1,20 zł, rożek ok. 1,80 zł ?

1 komentarz:

  1. lubię takie odmiany od normalnych smaków, ostatnio jadłem coś od nestle na patyku o smaku pianki marshmallow

    OdpowiedzUsuń