środa, 3 sierpnia 2011

Serek Cremessi puszysty : pomidorowy z chilli, Warmia, Polmlek

Pisałam o innych smakach... wanilia 6/6, pieczone jabłko 5,5/6, ze szczypiorkiem 4,5/6.
Serek śmietankowy puszysty pomidorowy z chilli.
Serek twarogowy, wsad pomidorowo-paprykowy 20%, sól, substancje zagęszczające e407, 410, 508. Wsad składa się z : koncentrat pomidorowy 11%, papryka 7,7%, sól, skrobia mod. kukurydziana e1422, cebula, chilli, cukier, papryka w proszku, czosnek, substancja zagęszczająca e415, regulator kwasowości e270.
Na 100 g : 185 kcal, 6,6 g białka, 1,5 węglowodanów i 17 g tłuszczu. Jak zwykle dużo sztucznych rzeczy - zagęszczacze, skrobia... Sporo tłuszczu... Cóż :>
Podejrzewałam, iż wersja pomidor+chilli będzie podobna w swojej naturze do szczypiorkowego i dużo się nie pomyliłam. Serek oczywiście jest inny w kolorze - czerwony (choć nie intensywnie). Nie ma barwników, ma jednak koncentrat (w sporej ilości), czerwoną paprykę (również całkiem dużo) i przyprawy - chilli nawet więcej niż cukru, co przekłada się na niską zawartość węglowodanów i niską kaloryczność (przy tak dużej ilości tłuszczu).
Nie tak puchaty jak Almette (twarożkowy), mniej puchaty od swoich słodkich wersji - bardziej mokry, jak świeże serki na chleb, tyle tylko, że napuszony azotem. Pachnie serkowo-pomidorowo-paprykowo. Właśnie to, że ma też zapach serka (serka / twarożku) nawet mnie zdziwiło. Zapach nie jest bardzo intensywny, dość delikatny.
W smaku - pomidorowo-paprykowy, nawet ostry (cebula, czosnek, chilli). Smak papryki to raczej smak od chilli niżeli od papryki samej w sobie. Smarowany cienko - wciąż delikatny i jak na taką wariację smakową - subtelny. Smarowany grubiej jest po prostu bardziej pomidorowo-chilli. Smak pomidorów i papryki (w domyśle słodkiej) łagodzi ostry posmak, lecz ja się cieszę, iż to chilli (niedużo, ale jednak) poczułam. Nie trąci zbyt mocnymi pomidorami (a w zasadzie koncentratem), nie rzuca się smakiem papryki. Almette pomidorowe jest zdecydowanie łagodniejsze i bardziej pomidorowe w smaku. Ten serek jest smaczny. I na pewno ciekawszy od szczypiorkowego smaku (zbyt oklepany).

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 185 kcal/100 g
Zakupione : sieć Zatoka
Cena : ok. 3,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz