poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Jogurt Jogobella owocowa wyspa : wiśnia, Zott

Poprzednio pisałam o 2 nowszych smakach. Postanowiłam spróbować też klasyka.
Łagodny deser jogurtowy z wiśniami. Mleko, owoce 15% (wiśnie i sok wiśniowy z koncentratu), cukier, syrop g-f, białka mleka, aromat, antocyjany, żywe kultury bakterii.
150 g. W 100 g : 113 kcal, 3,6 g białka, 19,5 g węglowodanów i 2,2 g tłuszczu.
Napiszę jedynie o różnicach i intensywności owocowego smaku, gdyż forma podania, gęstość jogurtu oraz struktura wsadu owocowego - są takie same.
Jogurt odrobinę oberwał przez przenoszenie z miejsca na miejsce, podróże samochodem itd., więc nie miałam jednolitej, konkretnej wyspy na środku, owocowy dodatek troszkę się rozlał. To jednak żaden problem, przecież i tak zazwyczaj wszystko prędzej czy później ze sobą mieszam :> Kolor wyspy - pięknie wiśniowy, ciemna, szlachetna czerwień (sos), w którym to znajdowały się spore kawałki owoców.
Zarówno jogurt, jak i nawet sam sos - dość gęste. Nie wiem jak oni robią te kremowe jogurty, ale baza jest naprawdę aksamitna, kremowa, gęsta, śmietankowa i słodka; konkretna w konsystencji; jasna. Mniej gęsta niż malina-limonka i pieczone jabłko, ale to kwestia temperatury przechowywania.
Sos składa się tylko z owoców i soku owocowego, jest więc nie dość że naturalny w smaku, to smak ten jest intensywny. Nie są to kwaśne wiśnie, jak już to nie-słodkie; wydrylowane i zawieszone w soku oraz przebywające w styczności z jogurtem od pewnego czasu - więc niecałkiem świeże i jędrne, to jednak w niczym nie przeszkadza.
Deser czy to jedzony bez mieszania, czy to nabierany pół-na-pół, czy to całkiem zmieszany - smakuje obłędnie. Nie jest tak ciężki, tłusty i śmietanowy jak Movenpick czy Pierot, w dodatku od nich tańszy - przez co można sobie częściej na niego pozwolić (lub też zajadać się nim codziennie, hehe).
Wszystkie jedzone przeze mnie do tej pory smaki (malina-limonka, pieczone jabłko i wiśnia) bardzo mi smakowały. Wzbraniałam się przed sięgnięciem po tą linię od czasu, gdy tylko się pojawiła; okazuje się, że całkiem niepotrzebnie :>

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 113 kcal/100 g, 169,5 kcal/opak. 150 g
Zakupione : Carrefour
Cena : 1,29 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz