niedziela, 7 sierpnia 2011

Lody cornetto italiana : chocolate & vanilla, Algida

150 ml = 94 g.
W 100 ml : 170 kcal, 2,5 białka, 24 węglowodanów, 7 tłuszczu.
W 100 g : 290 kcal, 4,5 białka, 41 węglowodanów, 12 tłuszczu.
W sztuce : 260 kcal, 4 białka, 37 węglowodanów, 11 tłuszczu.
Zostały mi polecone w komentarzach do Magnum gold. Lody waniliowe i czekoladowe z sosem czekoladowym i chrupkami w czekoladzie :> , a właściwie to : "lody o smaku waniliowym z sosem czekoladowym 10,9% w wafelku 19% z polewą o smaku czekoladowym 7,7% oraz chrupkami w mlecznej czekoladzie 2,1%".
Odtworzone odtłuszczone mleko, cukier, mąka pszenna, tłuszcz roślinny, glukoza, odtłuszczone mleko w proszku, syrop g-f, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, skrobia ziemniaczana, miazga kakaowa, masło kakaowe, mleko pełne w proszku, emulgatory e471, lecytyny sojowe i e442, sól, stabilizatory e410, 407, 412 i 414, syrop cukru karmelizowanego, mąka ryżowa, aromaty, słod pszenny, barwniki e160b, e100, ekstrakt słodu pszennego, serwatka w proszku, syrop glukozowy, substancja glazurująca e904, kwas cytrynowy.
Lody mają większą gramaturę niż przeciętna - 150 zamiast 110 lub 120, co przekłada się na większą długość rożka.
Chrupków w czekoladzie może nie jest dużo, ale bardzo przyjemnie chrupią, a i czekolada na nich nie taka najgorsza, mleczna.
Same lody są dwukolorowe od góry - na przemian waniliowe i zaczekoladowione za sprawą sosu chyba. Część waniliowa jest rzeczywiście waniliowa w smaku. Przyćmiewana przez czekoladowe akcenty i tak jest w stanie ujawnić przed konsumentem swój prawdziwy smak. Gęsta, tłuściutka (choć nie aż tak jak Magnum), baaardzo krreemoowa, mleczna, przepyyszna :>
Sos czekoladowy to majstersztyk. Nie jest tylko na wierzchu i/lub tuż pod koniec (w końcówce rożka). Jest wkręcony w lody przez całą ich część "ponad" waflowym rożkiem (a nawet trochę głębiej). Jest dość gęsty, w konsystencji sosu właśnie, gęstej polewy, nie są to kawałki czekolady. Idealnie komponuje się z lodami czyniąc je dodatkowo przepysznie czekoladowymi, a struktura zyskuje nowy wymiar. Łącznie - sosu i polewy (wypełniającej wafel, jak się domyślam) jest 18,6% - to bardzo dużo. I naprawdę przekłada się to na smak :>
Wafel z rożka jest zwyczajny, po prostu dobry. W końcówce - klasycznie nieco czekolady, nad którą zostało wlane nieco tego pysznego sosu.
Nie lubię banalnych smaków / połączeń smakowych. I wydawało mi się, że coś waniliowo-czekoladowego będzie nudne. Jednak przez chrupki w czekoladzie i niesamowity sos - nudne nie było.
Już wiem czemu te lody zostały mi polecone :> Rzeczywiście pyszne :>

Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 260 kcal/szt.
Zakupione : Fresh market / Bomi
Cena : 3,60 zł

1 komentarz:

  1. Zgadzam się z Tobą - te lody są bardzo smaczne :) fakt, są słodkie, ale prawidziwe. Wafelek, czekolada, kulki są czekoladowe i dobrej jakości :)

    OdpowiedzUsuń