niedziela, 7 sierpnia 2011

Jogurt z orzechami makademia i z oblanymi czekoladą gwiazdkami zbożowymi, Muller mix

Innymi słowy : choco stars :> 137 g jogurtu i 13 g gwiazdek.
Chrupki w kształcie gwiazdek występują w 3 kolorach : ciemno czekoladowym 20%, biało czekoladowym 20% i mleczno czekoladowym 20%. Orzechów jest 0,5%... Zawartość tłuszczu 4,9%, bez informacji o pozostałych wartościach odżywczych.
Gwiazdek białych : 31, mlecznych : 31, ciemnych : 24. Razem 86 :> Nauczona doświadczeniem wiedziałam, iż nie warto wiele spodziewać się po czekoladzie na chrupkach. Miałam jednak nadzieję na porządny jogurt - zarówno na konsystencję, niesłodkość jak i orzechowość.
Jogurt jest znajomo aksamitny, dość kremowy (kilka % tłuszczu sam w sobie przecież też ma), w miarę gęsty - normalny jak dla muller mix. Jego kolor nie jest zupełnie blady, jest lekko brązowy - za sprawą orzechów do niego dodanych. Jest ich raptem 0,5%, lecz i tak jogurt zyskuje przez to subtelną barwę.
Pachnie mlecznie i orzechowo - szlachetnymi orzechami typu nerkowce, makademia, włoskie; nie ziemne :> A jak smakuje? Wydawało mi się, że ta marginalna ilość orzechów w składzie odbije się na braku orzechowego smaku. Nic takiego się tu nie dzieje. Jogurt jest prawdziwie orzechowy! I to nie tak średnio-smaczny jak Serduszko orzech laskowy, lecz prawdziwie przyjemnie orzechowy. Jedząc go - się wie, że się je jogurt orzechowy. To naprawdę super :P
Gwiazdki... Cóż. Ich większą część stanowi czekolada. Biała jest tłuszczowa w dotyku, daje takie wrażenie, trochę jakby - bo ja wiem - pudrowa? Nie dokleja się do palców. Smakuje jak biała czekolada nie-najwyższych lotów. Oczywiście dominuje nad smakiem chrupka w środku. Mleczne i ciemne już lepią się do palców. Ciemne są brzydsze w wykonaniu, ale za to czuć w nich większą nutę kakaową. Słodkie, ale bardzo przyjemne. A mleczne, jak to z mleczną polewą czekoladową.
Ogólnie gwiazdki są słodkie. Po prostu. Z taką polewą muszą być. Do jedzenia osobno - mi nie odpowiadają, ale do takiego pysznego jogurtu - pasują. Nie były dla mnie tak mocno słodkie jak choco cringles, ale to może tylko wrażenie; były też smaczniejsze od wafli i mniej przerażające (przez kolor) niż w wersji princess. Łącznie smaki się uzupełniają.
Niesłodki, mocno orzechowy jogurt i w miarę słodkie chrupki w polewie czekoladowej w dużej ilości. Tworzy się pyszny mleczno-oczechowo-czekoladowy smak z chrupkim akcentem. Jogurt, swoją drogą, można jeść osobno, jest wystarczająco dobry, by go nie upiększać :>

Ocena : 5/6
Kaloryczność : ? ok. 150 kcal/100 g, 225 kcal/opak. 150 g
Zakupione : Bomi
Cena : 1,99 zł

1 komentarz:

  1. A miałam nadzieję, że ten jogurt będzie miał chociaż połówki orzechów do wsypania razem z gwiazdkami...no cóż. A z podobnych produktów typu jogurt + coś do wsypania lub zalania chciałam polecić serek wiejski z wsadem truskawkowym lub brzoskwiniowym firmy Mlekovita

    OdpowiedzUsuń