niedziela, 13 marca 2011

Manna poranna o smaku waniliowym, Maćkowy

Białko 3%, węglowodany 15,8%, tłuszcz 6%. Mleko odtłuszczone, śmietanka, cukier, kasza manna z pszenicy 5,3%, substancje zagęszczające - guma guar, mączka chleba świętojańskiego, karagen; sól, aromat waniliowy.
Nie robiąc wstępu - jedna z najlepszych kaszek, jeśli nie najlepsza, jaką jadłam. Miałam do czynienia ze Smakiją oraz kaszką Serduszko. Serduszko wydaje się mocno tłuste, Smakija żelowa... natomiast ta kaszka jest przyjemnie ziarnista, bez żelatyny, tak jakby zrobić mannę samemu w domu i ją schłodzić.
Może nie jest wybitnie waniliowa, gdyż wanilii to ona nie widziała na oczy... Jednak jest gęsta - w kremowym, kaszkowym sensie, nie od pektyn/żelatyn/skrobi/mączek, mimo iż je zawiera. Opakowanie 150 g może dać uczucie sytości. Wszystko jest w jednym pudełku (komorze), nie ma więc problemu z wymieszaniem. Neutralny smak wanilii nie jest jednak żadną innowacją - tu przegrywa w porównaniu do sosu jabłkowo-cynamonowego od Smakiji (chociażby). Minusem jest też realna duża zawartość tłuszczu w produkcie - czuje/widzi się ją dopiero przy wyskrobywaniu opakowania. Naprawdę smaczna. Następnym razem spróbuję na ciepło (jak zaleca by spróbować producent).


Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 130 kcal/100 g, 195 kcal/opakowanie 150 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz