czwartek, 31 marca 2011

Musli jogurtowo-żurawinowe Vitelle, Goody, Lidl

Nie można ciągle jeść musli crunchy, czasem trzeba zwykłe ;)
Białko 10,2%, węglowodany 59,7% (cukry 17,4), tłuszcz 7,4% (nasycony 2,2), błonnik 12,9%, sód 0,3%. Skład nieco skomplikowany : pieczone płatki pszenne 37%, płatki żytnie 18%, płatki ryżowo-pszenne w polewie cukrowej 10%, otręby granulowane 8%, suszona żurawina 7%, płatki kukurydziane w polewie jogurtowej 7% (w tym 79% samej polewy), rodzynki 7%, ziarno słonecznika 6%. Skład poszczególnych płatków pozwoliłam sobie ominąć.
Obecność płatków pszennych w dużej ilości - norma, miło iż pieczone. Żytnie - fajna sprawa. Ryżowe w polewie cukrowej - fajnie, że są, ale czemu od razu w cukrze? Obecność otrębów - wielki plus. 7% płatków w polewie to może niedużo, ale trafiła mi się paczka z realnie dużą ich ilością. Dodanie słonecznika - naprawdę fajna sprawa. Suszone owoce - łącznie 14%, sporo. Obecność rodzynek w musli jogurtowo-żurawinowym była dla mnie małym rozczarowaniem, no ale cóż, żurawina droższa od rodzynek.
W zapachu zbożowe z domieszką owoców i nutą kwaskowego jogurtu. Sypkie, podobne do płatków - ale na wielkość nieduże. Przez obecność płatków w polewie i ziaren słonecznika nie przypominało zupełnie-klasycznego musli. Bardzo chrupiące - przez te płatki pieczone i słonecznik zapewne. Solidnie rozliczyli się z ilości płatków jogurtowych i owoców - bowiem było ich całkiem sporo. W smaku o wiele mniej słodkie niżeli musli tropikalne crunchy. I dobrze. Słodkość była nadana przez rodzynki i żurawinę, głównie rodzynki (bowiem żurawina lekko kwaskowa - ususzona w kawałkach lub w całości, nie żaden kandyzowany badziew) oraz polewę jogurtową - która prawidłowo była (prócz słodkości) lekko kwaskowa (taka powinna być). Porządna saszetka 50 g, w zupełności starcza na bardzo gęstą zawiesinę po wrzuceniu do małego jogurtu.
Musli bardzo dobre, nie każdy jednak lubi polewę jogurtową, smak żurawiny i sypkie, nieposklejane musli. Mi bardzo przypadło do gustu, było naprawdę smaczne.


Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 372 kcal/100 g, 186 kcal/opak. 50 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz