niedziela, 6 marca 2011

Merci petits winter apfel, Storck

Gdy piszę tą recenzję na dworzu jest w okolicach -13 stopni, zatem zimowa edycja czekoladek Merci z dodatkiem cynamonu jak najbardziej pasuje :) Merci, jak wiadomo, produkuje pyszne podłużne czekoladki w kilkunastu smakach, a jakiś czas temu wprowadziła na rynek również czekolady. Tym razem jednak o czekoladowych cukierkach w limitowanym smaku - mleczne czekoladki z cynamonowo-mlecznym nadzieniem (39,9%), orzechami (4,1%) i kawałkami jabłka (0,9%).
Czekolada zawiera minimum 32% kakao i 20% mleka. Skład do cukier, mleko pełne w proszku (22,3%), tłuszcz roślinny, masło kakaowe, masa kakaowa, serwatka w proszku, orzechy, masło kakao, proszek maślankowy, laktoza, kawałki jabłka, emulgator : lecytyna sojowa, aromat, ekstrakt cynamonu. W 1 czekoladce 6 g - 34 kcal, 0,5 g białka, 2,9 g węglowodanów i 2,3 g tłuszczu (1,3 nasyconego).

Co się nasuwa po otworzeniu opakowania - czekoladki bardzo ładnie zapakowane, w klasyczne śliskie papierki. Nie porażają wielkością (jakby je tak zestawić z Michałkami chociażby), ale to w końcu petits ;) Przyjemny prostokątny kształt, wszystkie takie same. Po odwinięciu papierka węch wyczuwa miły zapach cynamonu i czekolady. Czekoladka jest zbita, przypomina po prostu czekoladkową wersję bombonierki, jeśli chodzi o samą czekoladę mleczną, jak i konsystencję nadzienia. Czekolada jest przyjemnie mleczna, przy takiej zawartości kakao i mleka - nawet musi taka być ;) Nadzienie jest przede wszystkim mocno kremowe, śmietankowe, jednak w przeciwieństwie do zapachu - tylko z nutą cynamonu "z czymś" (jabłkiem). Nietrudno w nim jednak zauważyć kawałków orzechów - gdyż nie są przemielone na pył (jeden mi nawet z czekoladki poniekąd "wypadł" przy gryzieniu, heh). Z ilością jabłek trochę krucho, ale narzekać nie można. Ogólny smak w ustach w miarę słodki, ale bez przesady - tak jak przy klasycznych smakach. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepiać, to można kwestionować tylko wielkość czekoladki - takie jakby pół bombonierkowej, głodomorów i czekolado-żerców zdecydowanie nie zadowoli, koneserzy natomiast będą wniebowzięci. Opakowanie nie jest zbyt duże, 125 g, jedno naprawdę senne popołudnie lub dwie spragnione słodyczy osoby na deser po dobrym obiedzie ;) Ogólnie bardzo na plus.


Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 570 kcal/100 g, 34 kcal/czekoladka 6g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz