środa, 16 marca 2011

Czekolada nadziewana tiramisu, Wawel


Wielkość : 282 g. 20 kostek - każda po ok. 15 g. Dane podane na porcję 40 g : 210 kcal, tłuszcz 13 g (nasycony 5, trans 2), cholesterol 2 mg, sód 23 mg, potas 154 mg, węglowodany 23 g (błonnik 1, cukry 19), białko 3 g; ma nawet witaminy, heh.
Dowiadujemy się z opakowania, iż to "Tiramisu. Czekolada nadziewana". Czekolada z nadzieniem o smaku tiramisu. Skład: czekolada 43% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, emulgatory - lecytyna sojowa i e476, aromat), cukier, tłuszcz roślinny utwardzony, mleko w proszku odtłuszczone, wafle (mąka pszenna, olej roślinny, emulgatory - lecytyna sojowa, sól, substancje spulchniające [...]), syrop glukozowy, śmietanka kremowa, mleko zagęszczone słodzone [...], spirytus, serwatka w proszku, kawa naturalna, żółtko w proszku, emulgatory - lecytyna sojowa i e476, inwertaza enzym, aromaty. Zawartość masy kakaowej w czekoladzie : min 43%. Wypisano też wartość odżywczą na 100 g. Hm, co powinno być w takiej czekoladzie? No cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, mleko w proszku, jakiś emulgator, śmietanka, kawa, coś imitującego biszkopty i może trochę kakao (skoro tiramisu jest nim sypane). Mamy więcej :)

Opinia zaprzyjaźnionej osoby.
Realny wygląd czekolady różnił się od tego z obrazka. Mimo nieprzekroczonej daty ważności na czekoladzie zaczął się już zbierać biały osad, nie była w żaden sposób przyjemnie łamliwa. Nadzienie poprowadzone przez całą czekoladę - po przełamaniu na kostki było widoczne, dodatkowo każda kostka miała ciemniejszą warstwę-część nadzienia w sobie.
Cała czekolada pachniała po prostu czekoladą, bez zapachu tiramisu. Nie miała intensywnego smaku, najprawdopodobniej przez powstały na niej nalot, czuć jednak, że jest mleczna. Rozpuszczała się powoli. Nadzienie oddzielone od czekolady miało wyraźny smak Tiramisu, bardzo przyjemny :) Jednak razem z czekoladą trochę traciło go, stając się bardziej śmietankową czekoladą o orzechowym (?) posmaku. 


Ocena : 4,5/6 (moja ocena : 4/6)
Kaloryczność : 530 kcal/100 g, czyli prawie 1500 w tabliczce 282 g, 75 kcal w kostce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz