niedziela, 6 marca 2011

Musli crunchy tropikalne Vitelle, Goody, Lidl

Będąc w Lidlu dosłownie rzuciłam się na większość smaków musli - zarówno crunchy, jak i zwyczajne typu 4-pory roku od Lubelli. Nie było drogie, należało spróbować.
Białko 8%, węglowodany 67,5% (cukry 33,4), tłuszcz 12,5% (nasycone 1,1%), błonnik 6,9%, sód 0,2%. Skład to musli crunchy 78,6% : płatki owsiane 55%, cukier, olej palmowy, płatki pszenne, ekstrudat ryżowy (...), wiórki kokosowe, syrop g-f, aromat; rodzynki 8,5%, chipsy bananowe łamane 4,3%, kandyzowany ananas w kostce 4,3%, kandyzowana papaja w kostce 4,3%. Może zawierać orzechy, soję, mleko.

Zapach normalny. A realny skład i smak? Może zacznę od dodatków. Odpowiednia ilość (zapewne taka, jak zadeklarowana) rodzynek. Chipsa bananowego znalazłam dużego tylko jednego, ale może coś przeoczyłam (skoro miały być łamane). Natomiast kandyzowane owoce - było ich naprawdę mało, ale były naprawdę duże, co jakoś rekompensowało małą ilość. I co ciekawe - były całkiem smaczne, nie jak aromatyzowany cukier, lecz po prostu zacukrzone owoce. Samo musli było konkretne, osobliwie mokrawe, było co mielić w ustach. W saszetce odnalazłam zarówno małe, pokruszone fragmenciki zlepków płatków, jak i całkiem duże zlepki, których było nawet sporo, zatem tu produkt był zgodny z opisem "crunchy". Smaczne. Nie zasłodzone - owoce dodawały słodyczy; nie przetłuszczone (jako wrażenie). Polecam jako alternatywę dla Fitelli.


Ocena : 5/6
Kaloryczność : 428 kcal/100 g, opakowanie 214 kcal/50 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz