niedziela, 13 marca 2011

Płatki owsiane z mlekiem i brzoskwinią NesVita, Nestle


Saszetka 50 g. Białko 10,6%, węglowodany 68,3% (cukry 23,2), tłuszcz 7% (nasycony 2,2), błonnik 6%, sód 0,05%. Płatki owsiane 68%, cukier, mleko pełne w proszku 9,4%, suszona brzoskwinia 3%, aromaty, sól.

Jakie są różnice w porównaniu z poprzednimi smakami? Smak brzoskwiniowy jest słodki - zatem żadne paskudne wymiętolone porzeczki. Przy zalaniu mniejszą ilością wody nie ma wodnistej brei, najlepiej miseczkę przykryć czymś na czas "robienia się".
Przed spożyciem wymieszać - cukier musi się dobrze rozprowadzić, wtedy całość jest słodka. 
No właśnie, może trochę za słodka, ale to ich specyfika. Swoją sernikowo-brzoskwiniową odmianą przyzwyczaili mnie do słodkości produktu. Być może jakbym dała zalecaną ilość wody płatki byłyby mniej słodkie, ale wtedy miałabym breję w miseczce, czego nie chciałam. Brzoskwinie oczywiście lekko wymoczkowate, ale zdecydowanie lepsze od ananasów. Wyłowiłam osobno kilka kawałków i nawet smakowały brzoskwinią, hehe, były w porządku. Nesvita ze słodkimi owocami naprawdę nie jest taka zła, jeśli ktoś lubi słodkie płatki owsiane z gęstym mlekiem z proszku ;) W spiżarce mam jeszcze kilka wariacji smakowych, do oceny w przyszłości.


Ocena : 5/6
Kaloryczność : 196 kcal/porcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz