czwartek, 28 kwietnia 2011

Danone fantasia : mandarynka, żurawina, borówka amerykańska, Danone

Orzeźwiające smaki lata, heh. Tym razem na stronie producenta pojawiła się informacja o tej nowości. Jogurty wiadomo dwukomorowe, gramaturowo malutkie - 95 g jogurtu i 27 g owoców.
Baza jogurtowa - śmietankowa, posłodzona, nie tak wytrawna jak kiedyś. Bardzo, bardzo kremowa i bardzo gęsta : z mleka, śmietanki, cukru i odtłuszczonego mleka w proszku, bez zagęstników. Ponoć z "aromatem chłodzącym", hm, chyba nie wiem jak powinien smakować, bo go nie znalazłam w smaku ;)

 
Mandarynka

Dodatek owocowy zawierał w sobie cząstki owoców, znalazłam jednak tylko dwa kawałki, reszta to były w zasadzie niteczki mandarynki. Syrop był mocno żelkowaty - jak tężejąca żelka, nie jak dżem. Owoców było sporo, jednak wsad byłby sto razy smaczniejszy, gdyby nie był tak piekielnie słodki. Miał się nijak do kwaskowych wsadów Smakiji (robionych na soku cytrynowym), gdyż składał się z owoców, cukru, skrobi, karagenu, gumy ksantonowej, aromatu, kwasu cytrynowego oraz ekstraktu z papryki. I na co ten cukier, ja się pytam? Plus chociaż taki, że zastosowali naturalny barwnik :) Mandarynki lubię kwaśne, a to nie przypominało nawet słodkich mandarynek; lecz co kto lubi.
Nie znalazłam w nim nic chłodzącego, baza jogurtowa była słodzonym, śmietankowym (i kremowo-gęstym) jogurtem, a wsad owocowy był dla mnie za słodki i jakiś taki nieprzekonywujący. Przyjemnie było jednak spróbować oryginalnego wariantu smakowego.

 
Żurawina

Nie czułam w nim nic orzeźwiającego. Smaku żurawiny też w 100% nie miał. Wsad był ponownie mocno słodki, ale nie odrzucało mnie to tak, jak w przypadku mandarynki. Syrop nie był już jak tężejąca żelka, a raczej po prostu jak tego typu dodatki - syropkowaty żel. Odnalazłam owoce - całe kuleczki żurawiny, wiadomo że sponiewierane, jednak były bardzo smaczne. Jogurt po zmieszaniu wciąż był mocno kremowy - śmietanka zrobiła swoje. Był bardzo smaczny, nareszcie inny niż standardowe smaki; moim zdaniem smaczniejszy od mandarynki.
 
Borówka amerykańska

W tym smaku nie było już zupełnie niczego orzeźwiającego. Dodatek owocowy gęsty, znowu tężejąca żelka, nawet porządne owoce, trochę za słodki, w wyrazistym kolorze - zabarwiał jogurt na kolor jagodowy. Nie smakował jednak jak jagodowy - to chyba rzeczywiście były jakieś borówki ;) Po zmieszaniu był, jak się można domyślić, nieco za słodki, ale przyjemnie owocowy, bardzo kremowy. Smaczny, choć wielkiego zachwytu nie ma. Dobra borówka nie jest zła :)

Ocena : mandarynka 4/6 , żurawina 5/6 , borówka amerykańska 4,5/6
Kaloryczność : mandarynka 120 kcal/100 g, 146 kcal/opak. 122 g; żurawina 119 kcal/100 g, 145 kcal/opak. 122 g; borówka amerykańska 118 kcal/100 g, 144 kcal/opak. 122 g
Zakupione : Carrefour
Cena : 1,59 zł / 1,79 zł (w promocji oraz poza promocją)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz