piątek, 1 kwietnia 2011

Ryż na mleku Riso wiśniowy, Muller

Białko 3%, węglowodany 18,8%, tłuszcz 2,2%. Skład : mleko pełne, maślanka, woda, cukier, wiśnie 6,8%. ryż 6,7%, desktroza, jajko, sól spożywcza, substancje zagęszczające mączka chleba świętojańskiego, guma guar i karagen, aromat, barwnik kwas karminowy.
Skład więc podobny do jabłkowego, tylko że z dodatkiem wiśni. Wiśni odrobina więcej niż samego ryżu, na same % ogólnie nawet sporo. Jabłek było więcej, nie ma soku wiśniowego, jest też barwnik.
Sam ryż taki, jak przy poporzednich smakach. Pachniał lekko wiśniowo, gdyż zdążył się przegryźć z wsadem wiśniowym z dołu opakowania. Kolor naturalny. Konsystencja puddingowa - bez zmian.
Wsad natomiast intensywnie czerwony/wiśniowy. Znajdowały się w nim również duże kawałki wiśni, drylowanych, były też malutkie kawałki. Sos, w którym się znajdowały spowodował delikatne rozrzedzenie deseru po wymieszaniu. Był zatem taki, jak smak jabłkowy (przypominam iż czekoladowy i karmelowy były mocniej puddingowe). Wiśnie były słodkie, choć toną cukru nie zasypane. Po zmieszaniu ryż zyskał ładny, czerwonawy kolor, a w smaku nie był za słodki, nie chciałam więc krzyczeć "cuuuukkiieer". Smaczny, ale nie idealny.


Ocena : 5/6
Kaloryczność : 107 kcal/100 g, 187,25 kcal/opak. 175 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz