środa, 13 kwietnia 2011

Przyprawa Kucharek smak lata, Prymat

Kucharek ma ją w sprzedaży ponoć od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz - i żeby było śmiesznie - w czasie wiosny, a nie lata, ją zauważyłam i postanowiłam przetestować. W razie braku weny twórczej do komponowania własnej mieszanki przypraw do mięsa/kaszy/ryżu/warzyw z patelni oraz znudzenia się klasyczną "jarzynką" - taka mieszanka to wybawienie. Jest na tyle uniwersalna, że można ją użyć do różnych kategorii produktów - zupy, mięsa, warzyw, kaszy; nie jest więc tak ograniczająca jak "przyprawa do kurczaka", a jednocześnie ciekawsza od smaku zwykłej włoszczyzny z solą i cukrem (i glutaminianem sodu etc.).


Kucharek prezentuje całą ich serię :
Smak lata - hiszpańskie pomidory i węgierska papryka
Smak wiosny - szczypiorek, koperek i natka pietruszki
Smak jesieni - leśne grzyby
Smak zimy - czosnek, lubczyk i bazylia
http://kucharek.pl/aktualnosci/?id=47
Obecnie w sprzedaży chyba nie ma smaków jesień i zima, a szkoda, bo wersję z grzybami bardzo chętnie bym spróbowała.
Opakowanie jest bardzo wygodne, z gumowym zamknięciem, przez co przyprawa nie traci aromatu. Jego wielkość to 175 g.
Smak lata ma zdecydowanie bardziej czerwony kolor. Jest bardzo słony, opiera się przecież na soli. Ma w sobie kawałki warzyw, z przeciętną ich ilością jak na średniopółkową przyprawę. Cukru ma mało i jest pod koniec wyliczanych wg ilości składników, to dobrze, nie lubię słodkich jarzynek. Co mnie najbardziej ucieszyło to jego ostrzejszy smak - za sprawą ostrej papryki. Cała kompozycja sól-marchew-cebula-papryka-natka-pomidory-pasternak-seler-por wraz z przyprawami cukier-ostra papryka-słodka papryka-czarny pieprz bardzo mi się spodobała.
Nie umiem powiedzieć czy przypomina mi dokładnie "smak lata", jest jednak smaczna, a potrawy aromatyczne - czuć w nich składniki uniwersalne, ale przebija się też papryka i pomidor.


Ocena smaku lata : 5,5/6 (nie max za glutaminian sodu)
Kaloryczność : okolice 150 kcal/100 g
Zakupione : Real
Cena : 2,49 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz