wtorek, 19 kwietnia 2011

Serek homogenizowany puszysty Bakuś chrupiący z kulkami w czekoladzie : pomarańczowy i waniliowy, Bakoma

Coś nowego. O ile smak waniliowy jest klasyczny, to pomarańczowy jest ciekawostką. Już wcześniej opisywałam Bakusie. Dlatego teraz zastanowię się nad różnicami.
 
Pomarańczowy z kulkami w czekoladzie

Struktura serka jest taka sama. Jest dość blady, mimo zastosowanych barwników. Przed naruszeniem jego struktury nie widać dużej ilości kulek, które na tym etapie przypominają bardziej jakąś pleśń niż smakowite kuleczki.
Serek pachnie delikatnie pomarańczami, twarożkiem i odrobiną kakao - ale by wyczuć czekoladę trzeba się naprawdę skupić. Zawiera w sobie cząsteczki pomarańczy - zatem trafiając na nie rzeczywiście czuć smak tego owocu, cały serek jednak bardzo intensywnie nie smakuje, jest zdecydowanie mniej pomarańczowy od Bon creme. Bez zastanawiania się jaki serek ma smak, możnaby równie dobrze powiedzieć, że to kwaskowa wanilia. Same kulki natomiast są małe; ich baza jest z mąki, lecz zdecydowaną większość stanowi czekolada/glazura czekoladowa - niezbyt wysokiej jakości. Kulki jednak nie są złe; mimo siedzenia w wilgotnym serku bardzo przyjemnie chrupią, uwalniając smak malutkiego chrupka porządnie zalanego czekoladą, dodają kwaskowemu serkowi (kwaśność z pomarańczy) nieco słodyczy. Smaczny, choć nie do końca zdrowy.

Ocena : 5/6

Waniliowy z kulkami w czekoladzie

Niesamowicie przyjemny, waniliowy zapach. To jak będzie smakował - było do przewidzenia. Waniliowa baza serka - taka jak w czystym smaku waniliowym, kulki takie jak w wersji pomarańczowej.
Aromat wanilii w smaku już nieco mniej intensywny, ale wyczuwalny. Bez trudu zidentyfikowałam też smak śmietanki. Serek mimo bycia puchatym - był jak najbardziej serkiem homogenizowanym. Bardzo dobry. Nie umiem powiedzieć czy lepszy/gorszy od pomarańczowego - był nieco słodszy.

Ocena : 5/6

 
Kaloryczność : 144 kcal/100 g = opak.
Zakupione : Auchan
Cena : 1,39 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz