sobota, 23 kwietnia 2011

Manna poranna malinowa, Maćkowy

Białko 2,9%, węglowodany 18,4%, tłuszcz 6%. Mleko odtłuszczone, śmietanka, cukier, wsad malinowy (cukier, maliny 2,3%, syrop g-f, koncentrat czarnej marchwi, skrobia mod. kukurydziana, guma ksantanowa, pektyna, aromat, cytrynian sodu), kasza manna 5%, guma tara, mączka chleba świętojańskiego, karagen, sól, aromat waniliowy.
Bardzo lubię malinowe rzeczy, a po poprzednich smakach tej kaszki miałam spore oczekiwania - niespełnione niestety.
Kaszka przyjemnie pachnie, tradycyjnie wsad owocowy znajduje się na dole. Baza kaszki taka, jak przy innych smakach do wymieszania - śmietankowo-waniliowa, dość gęsta, nie żelkowa, tylko śmietanowa właśnie. Wsad owocowy jednak był na tyle rzadki - i to mimo tony zagęstników - iż dosyć znacząco rozrzedził kaszkę i nie była już tak mocno gęsta jak lubię ;) Wsad nie miał typowo malinowego koloru - był ciut ciemniejszy, za sprawą czarnej marchwi? Owoców nie było prawie wcale, a ich fragmenty były tak małe, iż prawie nie do zauważenia. Kaszy manny tylko 5%, choć w smaku nie było zbyt mało. Szkoda, że kaszkę musieli zagęszczać, ale jak widać musieli.
W smaku nie była intensywnie malinowa. Ja rozumiem, że to tylko miało smakować malinowo, czułam jednak niedosyt smaku. Na szczęście cała kompozycja była zadowalająca; wyszła odrobinę zbyt rzadka, odrobinę za mało malinowa, ale dobra.

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 139 kcal/100 g, 208,5 kcal/opak. 150 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz