piątek, 8 kwietnia 2011

Manna poranna czekoladowa, Maćkowy

Białko 3,3%, węglowodany 16,7%, tłuszcz 7% (zgroza). Mleko odtłuszczone 51,8%, śmietanka 21,7%, kasza manna z pszenicy 7,3%, cukier (tu brak informacji ile %), czekolada 2% (miazga kakaowa, cukier, proszek kakaowy, lecytyna sojowa), sól, fosforan sodu (stabilizator). Gluten, mleko łącznie z laktozą, soja - może zawierać.
Opakowanie 150 g.
W kolorze jak czekoladowy budyń. Pachniała mlecznie-czekoladowo. Jej konsystencja była rzadsza od poprzednich smaków, które miały wsad na dnie opakowania. Ten smak był już fabrycznie wymieszany, domyślam się więc, iż jakby był oddzielnie, to sama kaszka byłaby tak samo gęsta. Jej ogólna gęstość była jednak normalna, przelewała się po łyżeczce, nie odskakiwała, nie była żelowa, a raczej kremowa.
W smaku : przypominała czekoladowy budyń, który został zrobiony z ciut za dużej ilości mleka; hm, no właśnie taki rzadki budyń (nie pudding) czekoladowy ze sprężystymi ziarenkami kaszy w sobie. Klasyczny smak, dobre wykonanie. 2% czekolady wystarczyło, by była "czekoladowa" (pudding czekoladowy lub gęsta czekolada do picia to to oczywiście nie była). Zastrzeżenie mam do dużej zawartości tłuszczu - nie czuć tego, a jednak tłuszcz jest. Przetestuję jeszcze inne smaki :)


Ocena : 5/6
Kaloryczność : 143 kcal/100 g, 214,5 kcal/opak. 150 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz