środa, 20 kwietnia 2011

Snacki Raciolky o smaku pomidorów, mozzarelli i oliwy, Racio

Jeden z ich smaków, w sklepie widziałam jeszcze serowe (z wytrawnych) oraz różne wariacje z polewami - czekolada, jogurtowe... Nie lubię wafli z czekoladą/jogurtem, toteż zaopatrzyłam się w taką wersję.
Czytałam o nich wcześniej na stronie producenta - zaciekawiłam się, zatem też bardzo ucieszyłam znajdując je w sklepie.


Wafle nie są duże, na wielkość są jak porządny chips. Co ciekawe, mają też różną grubość; robione może i maszynowo, to jednak nie chciały poddać się bez walki i niektóre były nieco bardziej płaskie. Obficie przyprawione z wierzchu, w środku już nie. Jednakże taka ilość dodatków, z zewnątrz, była w zupełności wystarczająca. Zapach po otworzeniu paczki był mieszaniną zapachu słonecznych pomidorów, czegoś co mogłoby być mozzarellą oraz jakichś ziół - możnaby to uznać za zapach śródziemnomorskiej pizzy. Chrupiące jak normalne wafle - gdyby nie napisali, że pszeniczne, to mogłabym stwierdzić, że ryżowe (nieco tylko od nich twardsze? o nieco innym kształcie ziaren). W smaku ciężko było stwierdzić czy to pomidor+mozzarella+oliwa, aromaty były ze sobą zmieszane, ale nie smakowały z zaskoczenia papryką czy cheddarem ;) Najbliżej było im chyba do słonecznej pizzy właśnie. Były o niebo lepsze od wafli ryżowych oblanych czekoladą, które zdarzyło mi się również dziś smakować (rodzicielka przyniosła do domu opakowanie).
Dobre i wcale niebardzo drogie. Można wziąć pod uwagę jako smaczną przekąskę alternatywną na chipsów, orzeszków i paluszków. Paczka to 60 g = 23 sztuki, dużo osób więc się nią nie naje ;) Jednakże polecam spróbować!

Ocena : 5,5/6
Kaloryczność : 428 kcal/100 g, 257 kcal/opak. 60 g
Zakupione : Leclerc
Cena : 1,92 zł

2 komentarze: