piątek, 8 lipca 2011

Fruittella duo smaki prosto z natury, Perfetti van melle

Opakowanie gum rozpuszczalnych 41 g, 10 sztuk. Soków owocowych ma w sobie 3%. To ciekawa seria, gdyż łączy w sobie po dwa smaki.
Czemu w takich smakach jest koncentrat z czarnej marchwi, bzu, czarnej porzeczki i rzodkwi - nie wiem... tym bardziej nie rozumiem szpinaku i papryki. Chyba w celu odpowiedniego zabarwienia.
Jeżyna-jabłko nie smakowała do końca ani jeżyną, ani jabłkiem. Była owocowa, czuć było jakiś owocek "leśny" i coś podobnego do sadowego jabłka, lecz nie umiałabym właściwie odgadnąć. Smaczny, aczkolwiek spodziewałam się lepszego.
4/6 Sztuk 4.
Malina-brzoskwinia. Wyleciało mi z głowy jaki to smak, nie sprawdziłam przed konsumpcją i... smakowała brzoskwinią "i czymś". Malina w tej kombinacji nie jest wystarczająco wyrazista, chyba za słodka, lecz sama guma jest bardzo smaczna.
4,5/6 Sztuk 4.
Truskawka-banan to chyba najciekawszy smak ze wszystkich trzech. Razi bananem "i czymś" (niech im będzie, że to słoneczna, słodka truskawka). Banan wydaje się być bardzo gęsty, konkretny, żaden tam aromat, po prostu regularny banan, jego gęsty miąższ. Smak najmniej typowy dla Fruittelli - najbardziej mnie zaskoczył - pozytywnie.
5/6 Sztuk 2.

Kaloryczność : 390-400 kcal/100 g, co daje 48 kcal w 3 gumach, a 16 w 1 szt.

2 komentarze:

  1. Smakowały mi wszystkie 3 smaki - chyba najbardziej brzoskwinia, później ta z bananem, a najmniej z jabłkiem. poza tym jabłkiem, te dwa smaki lepsze (wg mnie) od tradycyjnej Frutelli :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, z jabłkiem jest najmniej smaczna :)

    OdpowiedzUsuń