niedziela, 17 lipca 2011

Maltesers, Mars

49 sztuk :> 100 g.
Czekoladki z lekkim chrupiącym środkiem 23%. Cukier, odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz kakaowy, syrop glukozowy, jęczmienny ekstrakt słodowy, tłuszcz roślinny, miazga kakaowa, laktoza, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, mąka pszenna, lecytyna sojowa, e492, substancje spulchniające e341, 500 i 501, pektyna, sól, naturalny ekstrakt z wanilii.
 
Białko 8%, węglowodany 61,8% (53,2 cukry), 25% tłuszczu (15,1 nasycony), błonnik 1,1%.
Kulki nie miały dokładnie takiej samej wielkości. Spodziewałam się też, że będą mniejsze, coś jak Milka knusper.
Zewnętrzną część kulki stanowiła całkiem gruba mleczna czekolada. Bardzo mleczna, słodka, czekoladowa, bardzo smaczna. Rozpływała się mile w ustach.
Środek natomiast... nie wiedziałam jak do niego podejść. Ani to ciasteczko, ani pianka... Wyobrażałam je sobie jako lżejszą wersję wspomnianych wyżej kulek Milki. Środek jednak okazał się być nieco żółty i... bezowy.
Wnętrze kulki smakowało jak nieco napowietrzona beza. Chrupało przy gryzieniu, co było nawet słychać; przy rozpuszczaniu się dość szybko znikało. Jednak w obu sposobach jedzenia - smakowało jak beza :> Ja niestety nie lubię bez.
Najmilej było włożyć kulkę do ust i poczekać aż się rozpuści.
Najpierw musiała się rozpuścić smaczna mleczna czekolada. Gdy zniknęła tak w 1/2 - zaczynało się rozpuszczać wnętrze. Tu ujawniało się napowietrzenie owej bezy, gdyż robiły się w niej coraz większe "dziury", aż w końcu niewiele zostawało z całego chrupiącego środka (czekolada w międzyczasie również się rozpuszczała).
Można było też kulkę nieco nadgryźć - przez co środek zaczynał się rozpuszczać wcześniej i na koniec pozostawał smak zarówno środka, jak i czekolady (taki sposób jedzenia upodobałam sobie najbardziej).
Niestety - no smakowało jak beza :D
Chętnie spróbuję białych Malterers, ale nie powiedziałabym, że stały się nagle ulubionymi słodyczami. Dla pełnej informacji : mój zaprzyjaźniony współ-recenzent wyrażał się o Maltesersach w samych superlatywach "że pyszne", choć lekko zasładzające w większej ilości naraz.

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 505 kcal/100 g
Zakupione : Auchan, ponadto Real, Carrefour
Cena : ok. 5,50 zł

2 komentarze:

  1. Tylko 4,5/6? Jak dla mnie-pysznosci nad pysznosciami. Gdyby nie ta powalajaca cena...ahh :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, tylko 4,5. Dla mnie nic nadzwyczajnego - nie lubię smaku bezy, a tego typu mleczną czekoladę mogę znaleźć w wielu produktach. Kuleczki Milki (knusper) smakowały mi o wiele bardziej.

    OdpowiedzUsuń