środa, 6 lipca 2011

Guma do żucia Mentos citrus fruit, Perfetti van melle

O smaku owoców cytrusowych - cytryny i pomarańczy. 25 drażetek, 35 g.
Guma należąca (wśród pastylek) do tych bardziej miękkich. Nie-dobarwiana prócz dwutlenka tytanu :D Z sokami owocowymi w ilości 3% - więcej niż ma dużo napoi :P Bardzo fajnie owocowa, bez posmaku mięty.
W smaku łączy w sobie aromat cytryny, pomarańczy, na siłę można szukać nawet jakiegoś mango czy brzoskwini, ale to już wina niejednorodnego smaku gumy, że coś takiego się wydaje. Niestety - smak dość szybko ulatuje. Uznaję ją jednak za coś fajnego, bo ma łączony smak, nie jest bardzo twarda, jest mocno aromatyczna i ma sok owocowy.

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 163 kcal/100 g
Zakupione : market Grosz
Cena : 2,92 zł

6 komentarzy:

 1. Próbowałam niedawno i potwierdzam - ciekawy smak, ale znika on baaardzo szybko! Także niewiele z tego przyjemności w sumie. I chyba wolę Mentos Red Fruit - mają dodatkowo ciekawe, bo w kolorze czerwonym pastylki - jednak i ta guma szybko traci smak...

  OdpowiedzUsuń
 2. Gumy mentos mają to do siebie, że ich smak znika po 4 kłapnięciach szczęką ;) Pyszne smaki i przede wszystkim "wydajne" czasowo oferuje Trident. Nie wiem czy są dostępne w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Polsce nie są one niestety dostępne :( Czasami pojawiają się na allegro ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Potwierdzam informację o allegro. Wydawać jednak 4 zł na gumę i 10 zł na przesyłkę nie zamierzam :> Może udałoby się je kupić na "rynku" na stoiskach z produktami importowanymi z m.in. Niemiec. Gdy następnym razem na nim będę - zapytam sprzedawców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w moim sklepie zaplacilam 4,50!!! Nawet ten "ciekawy. dziesiecio sekundowy smak" nie jest warty tej ceny. Ogolnie nie polecam. Tandeta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakby musieć wydać na to 4,50 - owszem, ale 3 zł można jeszcze odżałować za "10 sekund intensywnego owocowego smaku", heh ;)

  OdpowiedzUsuń