piątek, 15 lipca 2011

Musli Vitelle zimowa wariacja, Goody, Lidl

Ostatni smak z "sezonowych".
W 100 g : 8,3% białka, 66,4% węglowodanów (25,4 cukrów), 8,8% tłuszczu (1 nasyconego - naprawdę niedużo), 6,8% błonnika (sporo), 0,2% sodu. Saszetka ma klasycznie 50 g.
Co oznacza "zimowa wariacja"? Mieszankę płatków zbożowych z suszonymi owocami i skórką pomarańczową. A konkretnie płatki z rodzynkami, chipsami kokosowymi, skórką pomarańczową i czerwoną porzeczką liofilizowaną. Płatków jest 80% (owsiane, kukurydziane, cukier, syrop glukozowy, ekstrudat ryżowy, żytnie, olej palmowy, lecytyna sojowa i aromat. Rodzynek 7%, chipsów kokosowych 6%, skórki pomarańczowej kandyzowanej 6%, a porzeczki 1%.
Płatki - sypkie, lekko tylko oblepione cukrem/syropem i olejem, nie wydają się więc tłuste, a jednocześnie nie są suche jak wiór.
Rodzynki w dwóch odmianach, jaśniejsza i ciemniejsza. Nie jakieś wybitne, nieco zbyt twarde, średniej wielkości. I nie mam przekonania czy było ich 7%.
Chipsy kokosowe to płatki kokosa, zazwyczaj spore, aż mnie to zdziwiło. To czysty, gorzkawy kokos, jedynie z substancją konserwującą, smakują więc całkowicie naturalnie.
Skórka pomarańczowa jest kandyzowana i niestety w konwencji typowej dla musli vitelle - z dziwnym kolorem, biało-pomarańczowa, a nie pomarańczowa jak klasyczna skórka kupowana "oddzielnie". Na szczęście smakuje pomarańczowo. I o ile płatki przez cukier/syrop są nieco słodkie, z natury słodkie są też rodzynki, to skórka nadaje kwaskowy, przełamujący słodycz smak :)
Czerwona porzeczka natomiast jest podana w kuleczkach - zwykła porzeczka, mocno, bardzo mocno zasuszona. Niektóre były tak suche, wysuszone, że chrupały. Zabrakło mi w niej smaku i była jakaś taka bezpłciowa. Jak już trafiła się jakaś nieco bardziej wilgotna, to była kwaskowa, bardzo smaczna.
Ogólna kompozycja to zlepek smaków słodkich, gorzkich i kwaskowych. Udało im się to. Spróbowania również tej wersji smakowej zalecił mi czytelnik bloga - teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w zasadzie miał rację. Zmieniłabym tylko sposób przygotowania skórki pomarańczowej i zasuszyła porzeczkę nieco mniej intensywnie.

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 392 kcal/100 g, 196 kcal/saszetka 50 g
Zakupione : Lidl
Cena : ok. 1 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz