czwartek, 28 lipca 2011

Serek Tutti brzoskwiniowy, Winnica, Biedronka

Jadłam już Tutti o smaku waniliowym. Tym razem producent podał produkt "smakowy", w nieco mniejszej gramaturze (wanilia miała 150 g, brzoskwinia ma 140 g) i wyższej cenie. Oprócz tego jest jeszcze truskawkowy (lecz z powodu braku zamiłowania do tego smaku - wybrałam brzoskwinię). "Smakowe" nie są "o smaku", lecz smakowe :>
Mleko, śmietanka, cukier, brzoskwinie 5,5%, mleko w proszku, syrop g-f, skrobia mod., aromaty, bakterie fermentacji mlekowej. Opakowanie ma 140 g i ma 7,5 g białka, 18,8 g węglowodanów (16,8 cukrów), 7 g tłuszczu (4,6 nasyconego) i 0,24 g błonnika.
5,5% owoców dobrze rokuje. Klasyczne mleko ze śmietanką, mleko w proszku dla efektu/smaku mleczności, skrobia dla zagęszczenia, a cukier i syrop dla posłodzenia (i konsystencji). Cukrów w miarę sporo... dużo też tłuszczu... Może chociaż będzie smaczne :> No i właśnie - brak barwników! Kolor tylko z mleka i owoców :)
Serek nawoził się ze mną chyba trochę za dużo w samochodzie, przez co się rozwarstwił - na wieczku i tuż pod nim zrobił się bardzo gęsty, na powierzchni pływał płyn, a serek sam w sobie nie był tak gęsty jak wersja waniliowa - zwalę to jednak na warunki przechowywania, a nie wadliwość produktu. Lekko błyszczący i aksamitny zarówno w konsystencji, jak i później w smaku.
W kolorze był naturalny - to znaczy nie był barwiony, kolor miał zatem z mleka, śmietanki i fragmentów owoców. Pachniał intensywnie mlecznie z domieszką owocową.
Owoców nie było jednak dużo, były też w mniejszych kawałkach niż w takim Danio. Większość z nich była bardziej "skrzywdzona" (wymiętolona). To nie jest jakiś wielki problem, tak tylko stwierdzam, że to zauważyłam.
Nie oznacza to, że nie trafiały się porządne, jędrne kawałki, bo zdarzały się. Wolałabym jednak w serku jeszcze więcej owoców.
Serek o ile pachniał mocno mlecznie, ale też owocowo, to w smaku mocno owocowy nie był. Wiem, że to "wina" braku aromatów - jeśli pojawiał się owocowy smak, to tylko z aromatu, który przenikł lub stworzył się z owoców. To niby dobrze... Jednak przez to serek nie był intensywny w smaku, a przede wszystkim mleczno-śmietankowy. I dobrze posłodzony - nie był kwaśny, ale też nie był jak deser (słodki jak jogurt deserowy lub jakiś pudding).
Ogólnie smaczny, choć dla mnie - przyzwyczajonej do Danio i aromatów - zbyt mało intensywnie owocowy w smaku.

Ocena : 4/6
Kaloryczność : 120 kcal/100 g, 168 kcal/opak. 140 g
Zakupione : Biedronka
Cena : 1,09 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz