sobota, 9 lipca 2011

Ryż z warzywami Virtu fit, Virtu

Opakowanie 300 g.
Warzywa w różnych proporcjach 35% - marchew, kukurydza, brokuły, kalafior, groszek, cebula, papryka, por; ryż 19%; woda, pieczarki, olej roślinny, sól, cukier, przyprawy, sorbinian potasu.
"Porcja" to połowa opakowania... Podam więc lepiej na 100 g, bo nikt się połową paczki nie naje. Białko 2,4; węglowodany 19,2 (cukry 0,7), tłuszcz 2,3 (nasycony 0,2), błonnik 2,5, sód 0,5.
W pudełku...
Po przełożeniu...
Ryż podgrzałam w mikrofali, niecałe 2 minuty. Początkowo nie zachęcał. Ryż był niby sypki, a jednak mocno posklejany z kawałkami warzyw. Co zauważyłam - nie była to klucha ryżu z ociupinką warzyw, a w zasadzie warzywa z większą ilością ryżu. Na początku wydawał mi się orientalny... Potem indyjski (mniam), by po połowie zjedzonego talerza ustabilizować się na smaku bez dokładnego pochodzenia geograficznego, ale za to zdecydowanie nie mdłego. Ryż był porządnie doprawiony - lecz mieszanka była dobrana na tyle odpowiednio, że nadaje się też dla delikatniejszych ludzi :> Trafił mi się jeden wielki kawał brokuła i dwa kalafiora, a tak to sporo kukurydzy i groszku, mniejszych części brokuła, od groma pieczarek, gdzie-niegdzie cebulka i por, trochę marchewki (najmniej ciekawa z całości, hihi) i odrobinka papryki. Było bardzo smaczne! 2 osoby, za obiad, by się tym nie najadły, ale jedna już tak :> (chyba że jako dodatek do mięsa).


Ocena : 5/6
Kaloryczność : 102 kcal/100 g, 306 kcal/opak. 300 g
Zakupione : Biedronka
Cena : 2,59 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz