piątek, 1 lipca 2011

Jogurt Ale ziarno! truskawkowy, Danone

230 g. Drugi smak z serii. Choć nie lubię truskawkowych, to postanowiłam dać mu szansę i sprawdzić czy jest taki sam w konsystencji, ma tyle samo ziaren itp.
Jogurt truskawkowy ze zbożami - truskawki 3%, zboża 3,2%. Skład : mleko pasteryzowane, wsad z owocami i zbożami (woda, cukier, truskawki, pszenica, jęczmień, żyto, owies, gryka, amarantus, ryż, proso, siemię lniane, otręby pszenne, otręby żytnie, sok z czarnej marchwii, stabilizatory - skrobia mod., karagen, guma guar, aromaty, kwas cytrynowy), serwatka odtworzona, cukier, skrobia mod., żelatyna wieprzowa, żywe kultury bakterii.
W 100 g : 2,6 białka, 16,2 węglowodanów (12,7 cukru), 2,1 tłuszczu (1,4 nasycony), 0,5 błonnika.
Niestety - nie przypadł mi do gustu. O ile konsystencja była podobna, znów zabawnie się ciągnął, a ilość uroczych ziaren była taka sama - to w smaku był jedynie truskawkowy.
Tak, były 3 % truskawek, ale nie były w ładnych kawałkach, tylko jakiejś rozdrobnionej paciaji. Nie smakował jak strasznie tani jogurt o smaku..., lecz brakowało mu do bycia naprawdę fajnym.
Sprawę ratował fakt śmiesznej konsystencji, naturalnego barwnika, większej gramatury opakowania oraz niesamowitych ziaren. Ziarna, najprzeróżniejsze, mocno sprężyste były super. Było ich sporo, choć z ilością nie przesadzili (równie dobrze mogliby dać jeszcze więcej).
W ogólnym odbiorze - mógł być, choć z musli o smaku cappuccino smakował lepiej :>
Wersja jabłko-gruszka smaczniejsza i to ją właśnie kupię, jeśli będę chciała owocowy jogurt z ziarnami.

Ocena : 4/6
Kaloryczność : 94 kcal/100 g, 216,2 kcal/opak. 230 g
Zakupione : Bomi
Cena : 1,85 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz