czwartek, 7 lipca 2011

Jogurt Pierot kokos-pomarańcza, Olma

Dostępny w kilku smakach.
Gdy pisałam o Movenpick - miły komentator przypomniał mi o serii Pierot :> Zatem i o niej zdecydowałam się napisać. http://www.olma.cz/pl/jogurty-pierot-d_1_18.html "Pierot – śmietankowy, kremowy i delikatny jogurt łączy w sobie dwie warstwy – łagodne podłoże owocowe, które pokryte jest kremowym śmietankowym jogurtem" - konwencja więc odwrotna niż przy Movenpick czy Owocowej wyspie jogobelli. Dostępne smaki : czereśnia (nie widziałam), kokos-ananas (dawno temu jadłam i wiórki kokosowe niemal rzucały się na mnie), truskawka, owoce leśne, kokos-pomarańcz, czekolada-orzech (następnym razem, obowiązkowo!).
175 g, 146 kcal/100 g. Zawartość tłuszczu 6% - w zasadzie tylko, bo przy śmietanowych jogurtach bywa więcej, jak się okazuje. Śmietanowy jogurt z kokosem i pomarańczą. Białko 2,2%, cukier 17,8%. Około. Śmietana 10% tłuszczu, wsad smakowy pomarańczowy 18% (cukier, pomarańcza 40%, substancje zagęszczające - skrobia mod. i pektyna, barwnik kapsantyna, aromat) i kokosowy 10% (cukier, kokos 7%, skrobia mod., aromat), żywe kultury jogurtowe.
Mimo iż jogurt składa się w zasadzie ze śmietany, to śmietana ta jak śmietana wcale nie smakuje :>
Jogurt jest jak dość gęsty niesłodzony jogurt naturalny, z dużą ilością wiórków kokosowych - które zmieniają jego fakturę, konsystencję, smak i słodkość.
Jest rzadszy od Movenpick.
Dodatku smakowego wydaje się początkowo mało, lecz starczy mocniej zagłębić się łyżeczką, by dotrzeć do jego dużych pokładów. Jest to taki syropek, jakby syrop g-f z ogromną ilością malutkich cząsteczek pomarańczy.
Owoc jest prawdziwy, nie tam żaden syrop z koncentratu, ale prawdziwe kawałki pomarańczy. Niestety - zasłodzone, nie tak fajnie kwaskowe jak przy Bon creme choco. Widać też, że wsad jest dobarwiany.
Kokosu jest sporo, ale nie zbyt dużo. Klasyczne, przyjemne wiórki. Smak bazy ze wsadem kokosowym - super :> Smak dodatku pomarańczowego - sam nie jest aż tak smaczny, by jeść go osobno, lecz do jogurtu pasuje idealnie.
Zmieszałam sobie wszystko - jogurt nabrał przyjemnego, pomarańczowego odcienia, smaki się wymieszały - tworząc super smak.
Bardzo smaczny, skuszę się później na czekoladę z orzechami. Wolę chyba jednak owocową wyspę jogobelli, a ze śmietanowych - movenpicka :> Nie omieszkam spróbować jednak też innych jogurtów/deserów.

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 146 kcal/100 g ?
Zakupione : Auchan
Cena : 1,98 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz