środa, 6 lipca 2011

Koktajl maślankowy, malinowy, Robico,

500 g. Bezlaktozowy. Wapń. Błonnik. Kwas foliowy. Hura...
Odtłuszczona maślanka 82%, woda, sok malinowy z koncentratu 6%, fruktoza, polidekstroza, guma guar, pektyna, co2, kwas cytrynowy, aromat, kwas foliowy, mleczan wapnia, koncentrat soku z czerwonego "buraczka", koncentrat soku z "marchewki", aspartam, acesulfam k.
Nie wiem co o tym myśleć. Dużo soku owocowego, nie cukier tylko fruktoza, nie wiem co to jest polidekstroza, ale pewno jakiś cukier. Guma guar i pektyna w czymś pitnym - ciekawe na ile realnie zagęszczają. Barwniki naturalne - ok, rozumiem... aromat też, dodany kwas foliowy super... Słodziki dla słodkości - na coś trzeba umrzeć. Jednak CO2? I o co chodzi z mleczanem wapnia? Hm :>
Białka 2,6% - jak na coś wodnistego, to nawet, nawet. Węglowodany 6,7% (prawie same cukry) - porównując do jogurtów pitnych - bardzo mało. Tłuszcz - prawie nie istnieje. Błonnik 2,4% - fajnie. Sód 0,05%. Wapnia 15% dziennego zapotrzebowania, ale w całej butelce to już 75%. Kwas foliowy 30% x 5 = 150% dziennego zapotrzebowania. "Napój dla ludzi prowadzących zdrowy styl życia." - czyli eliminują z góry niektórych potencjalnych konsumentów, haha.
Po odkręceniu butelki (wcześniej wstrząsnęłam) - zapieniony, lekko nawet syczał przy otwieraniu. Śliczny, malinowy zapach, jak fajne mleko ze świeżo przetartymi malinami.
Pierwszy łyk - kwaśnawy jak kefiry smakowe, ale wciąż malinowy. Niestety, od drugiego łyku było tylko gorzej. Kwaśnawy jak kefiry z np. serii 0% od Jovi (malina, żurawina itd.), konsystencji w zasadzie mleka, o gęstości maślanki (szczególnie tej od Krasnystawu) można zapomnieć. Barwa - widać te buraczki i marchewki :/ Nawet już przestał być porządnie malinowy, bo skupiłam swoją uwagę na kwaśnawości, pianie i ewidentnym skutkom dodania dwutlenku węgla. Całość wyglądała i smakowała, jakby zaczęła za mocno fermentować... "Za" przemawia fakt bezcukrowości, dużej ilości przecieru owocowego, naturalnych barwników oraz ładnego zapachu i początkowo też porządnie malinowego smaku. Całość jednak - całkiem nie dla mnie. W dodatku ta cena... zazwyczaj jest po ponad 5 zł.
Zaprzyjaźniona osoba, pomagająca mi często w pisaniu recenzji - oceniła ten koktajl zaledwie na 2 punkty, ja jestem bardziej chojna, gdyż wiem, że kefiry i napoje maślankowe po prostu już raczej takie są, rzadkie, kwaśnawe i jakieś takie dziwne :>

Ocena : 3,5/6
Kaloryczność : 42 kcal/100 g, 210 kcal/butelka 500 g
Zakupione : Bomi
Cena : 3,99 zł (promocja)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz