poniedziałek, 4 lipca 2011

Płatki owsiane z mlekiem i papają, Nesvita

50 g
Płatki owsiane 68%, cukier, mleko pełne w proszku 9,4%, suszona papaja 2,1%, aromaty, sól. W saszetce : 194 kcal, 5,3 g białka, 33,7 g węgli (10,3 cukru), 3,5 g tłuszczu (1,2 nasyconego) i 3,2 g błonnika.
Klasyczny dla Nesvity skład, zatem mogę opisać tylko czy ten smak mi odpowiadał. Papai jest w granicach 2%, jest zasuszona, nawet zalanie jej wodą i pozwolenie jej na napęcznienie nie zwraca jej dawnej świetności. Podobna jest w zasadzie do brzoskwini - w sen sam sposób zareagowała na zasuszenie i zalanie w płatkach. Aromat papai jest wyczuwalny, słodki, egzotyczny. Zdecydowanie ciekawszy od brzoskwiniowego. Smak już nieco gorzej, bo ile tak naprawdę aromatu może dodać 2% zasuszonej papai do całej owsianki? Nie mając pod ręką świeżej papai - zjedzenie jej w tych płatkach to jednak bardzo miła opcja. Wolę jednak owoce z jogurtów.
Hm. Lubię płatki owsiane z Nesvity - bo ładnie miękną, a owsiankę przyjemnie się je. Przestała mi przeszkadzać sztuczność mleka w proszku. Wersja z papają nie jest, o dziwno, za słodka, jak większość Nesvity. Płatki przesiąkają aromatem czegoś tropikalnego, co widzę jako plus. Szkoda tylko, że czułam czasem smak jakby płynu do płukania?
Papaja-owoce natomiast - wcześniej mocno zasuszone, nie odzyskują swojej świetności po zalaniu, nie jest to jednak owoc kandyzowany i po próbie wgryzienia się w go - nawet czuć, że to kiedyś była papaja :> Ogólnie dość smaczne, z pewnością lepsze od ananasowego, ale ciągle-ciągle za mało owoców.

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 194 kcal/opak.
Zakupione : Zatoka
Cena : 1,69 zł

2 komentarze:

  1. Wg Mnie najlepsza jest wersja z ananasem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ananasowa wydała mi się właśnie zupełnie średnia :>

    OdpowiedzUsuń