wtorek, 12 lipca 2011

Banana in chocolate, Figaro

25 g
Pianka bananowa 76% w gorzkiej czekoladzie. Cukier, syrop glukozowy, gorzka czekolada 24% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, emulgatory e422 i e476, aromat waniliowy, masa kakaowa min. 50%), bananowe puree 1%, tłuszcz roślinny, substancja utrzymująca wilgotność - sorbitol, kwas cytrynowy, substancja żelująca - agar i żelatyna, substancja pianotwórcza - białko mleczne, aromat bananowy, barwnik - kurkumina. Białko 2, węglowodany 76, tłuszcz 9%.
Importer I.D.C. Polonia S.A., Figaro
Po otworzeniu opakowania czuć wyraźny bananowy aromat, takiego dobrego, dojrzałego, gęstego, porządnego banana; oraz nutę czekolady.
Czekolada jest gorzka, ciemna. Łamie się (schłodzona) - więc niby ok, mi jednak nie smakowała na smak. Może to kwestia styku z tą pianką?
Mało wyrazista, ale niezła.
Nadzienie piankowe mnie nieco rozczarowało. O ile pachniało super, to w smaku nie było już tak intensywne. Sztucznie barwione, z przymusu, było zbyt mało piankowe, jak dla mnie. Była to pianka, ok, ubita, ale nie chciała zmieniać ani trochę swojego kształtu pod naporem rąk czy zębów, była ubita na stałe, taka sztywna.
Smakowała cukrowo-bananowo, czułam w niej ten cukier. Na szczęście nie znalazłam w niej zbyt dużo (w smaku) sztucznych smaków.
Do jedzenia osobno pianka by się nie nadała, lecz z czekoladą z zewnątrz skomponowała się zaskakująco dobrze.
Sama pianka - nie do końca, sama czekolada - nie do końca; lecz łącznie stworzył coś naprawdę fajnego. Producent robi jeszcze pomarańczkę w czekoladzie :>

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 404 kcal/100 g, 101 kcal/opak. 25 g
Zakupione : lokalny supermarket (zatoka)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz