sobota, 9 lipca 2011

Ryż mleczny Paradiso wanilia, Netto

Wcześniej opisywałam 3 inne smaki. Przyszła pora na wanilię.
175 g. 2,7% białka, 22,1% węglowodanów (14,5 cukrów), 2,4% tłuszczu (1,5 nasyconego), 0,2% błonnika.
Mleko pełne, woda, cukier, ryż okrągły pełnoziarnisty, syrop g-f, jajo, modyfikowana skrobia, substancja zagęszczająca alginian sodu, guma guar, sól, aromat, beta-karoten. Brak jakiejkolwiek wanilii, szkoda. Tu nawet cukier jest wpierw od ryżu (inaczej niż przy wiśni i cynamonie, tak samo jak przy czekoladzie). Jest alginian i guma, nie ma pektyny i mączki czy karagenu. Pojawia się za to jajo :> Jak przy Riso Mullera.
Odniosę się tylko do poprzednich wersji. Sam ryż, jak i zawiesina - takie same, tu bez zmian. Ryż smaczny, twardawy, chrupiący, nie nazbyt sprężysty, dobry. Zawiesina mleczna puddingowa za sprawą syropów, jaj, skrobii... Ogólnie baza smaczna. Kwestia samego sosu jednak była już mniej różowa.
Cały ryż był jakiś taki mało gęsty, w porównaniu do innych smaków, a sos dodatkowo go rozrzedził sprawiając, że ryż był zwyczajny, a może nawet nieco rzadszy od poprzednich takich produktów, które próbowałam. Oczywiście wsad nie widział wanilii na oczy, był więc zdecydowanie zbyt ciemny przez beta-karoten, jak jakiś kogel-mogel. Zaiste była to polewa-sos. Mniej cukrowa od tej do lodów/gofrów/naleśników, ale podchodząca pod tą konwencję.
Bez szału.

Ocena : 4,5/6
Kaloryczność : 121 kcal/100 g, 212 kcal/opak. 175 g
Zakupione : Netto
Cena : 1,29 zł

2 komentarze:

  1. Najpyszniejszy mleczny ryż można kupić w Aldi(marki Ursi),lepszy od Berliso,Mulera i innych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Aldi to niestety nie moje rejony geograficzne.

    OdpowiedzUsuń