sobota, 4 czerwca 2011

Gofry biszkoptowe Frischei-waffeln, Belbake, Lidl

250 g. Wafle pszenne z ciasta naleśnikowego. 32% jaj w masie. Białko 7,3%, węglowodany 57%, tłuszcz 24%. 473 kcal/100 g. 12 sztuk. ok. 100 kcal/szt.
Jaja 32%, cukier, mąka pszenna, tłuszcze roślinne, mąka sojowa, słodka serwatka w proszku z mleka, sól, emulgatory - lecytyna rzepakowa i sojowa.
Były pierwszymi, które spróbowałam z 3 przeze mnie omawianych (carrefour, edeka), dlatego też skusiłam się na nie ponownie - w celu zrobienia zdjęć, upewnienia się co do oceny, niskiej ceny w promocji i... szansy na dobre drugie śniadanie :)
Pachniały jajecznie; wypieczonym, natłuszczonym, jajecznym biszkoptem. Miękkie, choć nie przesadnie - nie memłały się w rękach, po posmarowaniu czymś mokrym wciąż nadawały się do ugryzienia.
Wadą może być ich wielkość - gdy połamie się je według formy - wychodzi 12 sztuk, małych sztuk. Na zdjęciach uwidocznione na talerzu obiadowym. Są jednak smaczne, a za śmieszną cenę można sobie pozwolić na konieczność zjedzenia nawet 5 takich sztuk, by coś poczuć. Dziś smakowały tak bardzo, że starczyły tylko na dwie osoby :)

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 473 kcal/100 g, ok. 100 kcal/szt.
Zakupione : Lidl
Cena : 2,49 zł (promocja)

2 komentarze: