środa, 29 czerwca 2011

Krem Nutella mini, Ferrero

"Saszetka" 15 g. Bywają (na świecie) też mini słoiczki/saszetki 30 g, alupaki 15 lub 20 g. Super sprawa na 2 malutkie lub 1 sporą kanapkę. Krem jest na raz, nie starzeje się :) Zafoliowana od góry/przodu, od dołu to plastikowy pojemniczek.
Cukier, olej roślinny, orzechy laskowe (13%), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (7,4%), mleko odtłuszczone w proszku (5%), serwatka w proszku, emulgator: lecytyny (soja), aromat. Taka saszetka, ponoć 1 łyżeczka ma 1 g białka, 8,5 g węglowodanów (8,3 cukrów), 4,7 g tłuszczu (1,5 nasyconego) i 0,5 g błonnika. Cóż, po prostu krem z czekolady i orzechów, nic dodać, nic ująć.
Nutella - jak nutella, taka sama. Po prostu zwracam uwagę na to, iż można dostać ją również w malutkich opakowaniach bez potrzeby skazania się na zjedzenie całego słoiczka. Jeśli się bardzo lubi takie kremy, nie dba się o kalorie, a jak jeszcze ma się innych domowników, którzy "pomogą", to ze słoikami nie ma żadnego problemu. Ja jednak spożywam jedzonko zazwyczaj w pojedynkę i cały słoik, nawet ten najmniejszy 230 g, to dla mnie za dużo na raz; nie chcę czuć przymusu zjedzenia całego w parę dni (czyli na każde śniadanie obowiązkowo kanapka z nutellą - 230 g to w końcu 15 "porcji"); nie chcę też, by krem się zestarzał, bo to żadna przyjemność. Cieszy mnie przez to strasznie możliwość dostania takich malutkich paczuszek - dla mnie idealne :>

Ocena : 5/6
Kaloryczność : 530 kcal/100 g, czyli 80 kcal na taką saszetkę
Zakupione : Żabka
Cena : 0,89 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz