niedziela, 19 czerwca 2011

Sękacz : orzechowy oraz toffi, Wisła

Był też kakaowy, ale zbyt przeciętny smak, by specjalnie kupować :) (chociaż akurat tylko na nim były podane wartości odżywcze sugerujące, iż w batoniko-waflu 32 g było nieco powyżej 100 kcal)
32 g. Gruba rurka/wafel z nadzieniem, oblane czekoladą.


 
Orzechowy

Sękacz orzechowy w czekoladzie - wafel z nadzieniem o smaku orzechowym w czekoladzie.
Cukier, czekolada, margaryna, mąka pszenna, syrop skrobinowy, mleko w proszku, kakao, spirytus, skrobia ziemniaczana, aromat ident. z naturalnym (orzech laskowy), karmel, olej roślinny, środek spulchniający e500, sól.

Naprawdę gruba waflowa rurka z kremem oblana czekoladą.
Zaczynając od zewnątrz : mleczna czekolada, nawet dobra, choć niestety pokruszyła się (sękacz trochę poobrywał przy transporcie i przechowywaniu), może nie była błoga jak Milka, ale też nie paskudna czekolado-podobna. Wafel nie był mocno chrupki, gdyż rozmiękł za sprawą czekolady, a przede wszystkim nadzienia (oraz przechowywania, heh), został na szczęście łamliwy, ale już nie chrupał. Samo nadzienie puchate, ale bardzo gęsto-puchate. Po przełamaniu sękacza wydawało się napuszone, ale w jedzeniu okazało się po prostu kremowe.
W smaku czuć było spirytus, będący w składzie wyżej od aromatu orzechów laskowych. Cóż. Krem nie był za słodki, ale jak na krem o smaku orzechów laskowych (sam sękacz - orzechowy), to był raczej kiepski na jakość; w smaku może i w porządku, choć wolałabym "poświęcić" smak spirytusu na rzecz aromatu orzechów laskowych, bo nalewka orzechowa to nie jest "to, co tygryski lubią najbardziej" ;)
 
Ocena : 4/6


 
Toffi

Sękacz toffi w czekoladzie - wafel z nadzieniem o smaku toffi w czekoladzie.
Cukier, czekolada, margaryna, mąka pszenna, syrop skrobinowy, mleko w proszku, spirytus, kakao, skrobia ziemniaczana, aromat ident. z naturalnym, olej roślinny, środek spulchniający e500, sól.

Po otworzeniu dobiegł mnie dość zaskakująco intensywny aromat spirytusu, zbyt mocny jak ma moje gusta. Czekolada otulająca wafla nie była, ponownie, zbyt wybitna, choć zła też nie. Była dość pokruszona i to zanim się porządnie do niego dobrałam, po rozłamaniu na pół - było już tylko gorzej (co widać na zdjęciach).
Pod spodem był karbowany wafel, podobny do tego z lodów - taki sam jak przy orzechowym. Nadzienie miało podobną konsystencję, ale smak to już inna para kaloszy.
Gdybym nie widziała napisu na opakowaniu "toffi" chyba nie umiałabym strzelić co to dokładnie za smak; no słodki, lekko alkoholowy, ale żeby od razu nazywać go toffi? To chyba zbyt daleko posunięte. Cały sękacz był jednak miły w odbiorze, bo gruby, waflowy, z czekoladą i kremem. Mógłby być lepszy, oczywiście. Nie kupię znowu, ale spróbować zawsze było warto.
 
Ocena : 4/6

 
Zakupione : Real
Cena : 1,09 zł

1 komentarz:

  1. ciekawe ile może miec kcal, nigdzie nie mogę znaleźć...?:)

    OdpowiedzUsuń